MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Coraz bliżej do budowy stadionu na Krochmalnej. Jest decyzja środowiskowa

Artur Jurkowski
Arena piłkarska przy Krochmalnej ma być otwarta za dwa lata. Na trybunach będzie mogło zasiąść 15,5 tys. widzów
Arena piłkarska przy Krochmalnej ma być otwarta za dwa lata. Na trybunach będzie mogło zasiąść 15,5 tys. widzów wizualizacja
Stadion przy ul. Krochmalnej w Lublinie jest o krok od rozpoczęcia budowy. Ratusz wydał w środę decyzję środowiskową na realizację inwestycji. To jeden z dokumentów niezbędnych do wystąpienia o pozwolenie na budowę. Same roboty przy wznoszeniu nowej areny piłkarskiej ruszą pod koniec roku. - Pokonaliśmy kolejny etap w drodze do rozpoczęcia inwestycji - podkreśla Tadeusz Dziuba, dyr. Wydziału Inwestycji i Remontów.

To już druga decyzja środowiskowa dla stadionu. Poprzednia została unieważniona. - W trakcie prac projektowych zaszły zmiany wobec pierwotnych zapisów dotyczących parametrów stadionu, m.in. kubatury, powierzchni parkingów, sposobu ogrzewania murawy. Wy- magało to wydania nowej decyzji - przypominał Dziuba.

W porównaniu do pierwotnych planów część komercyjna powiększy się z 1,3 tys. mkw. do 2 tys. mkw. Pojawią się siłownia, sala fitness i gabinet odnowy biologicznej. Ponadto sklep kibica i sportowy, a także restauracja. - Chcemy, aby stadion żył nie tylko podczas zawodów sportowych, ale miał też ofertę przyciągającą mieszkańców w pozostałe dni tygodnia - dodał Dziuba.

Konieczność uzyskania nowej decyzji była m.in. powodem przesunięcia terminu rozpoczęcia inwestycji. Pierwotnie prace przy budowie nowej areny piłkarskiej miały ruszyć wiosną tego roku. - Potrzebujemy jeszcze kilku miesięcy na zakończenie spraw czysto proceduralnych. Chodzi o uzyskanie decyzji o realizacji inwestycji celu publicznego oraz pozwolenia na budowę. Tę pierwszą powinniśmy mieć na początku września. Wtedy wystąpimy o pozwolenie na budowę, powinno być wydane do końca listopada - wyliczał Dziuba.

Roboty przy budowie nowego stadionu przy ul. Krochmalnej mają ruszyć pod koniec roku. - Zimą zostaną wykonane prace ziemne, m.in. związane z infrastrukturą podziemną, palowaniem terenu - wylicza Dziuba. Zasadnicze roboty mają się rozpocząć wiosną przyszłego roku. - Zakończenie prac budowlanych ma nastąpić do czerwca 2014 r. Otwarcie obiek-tu planujemy na przełom sierpnia i września 2014 r.

Stadion pomieści 15,5 tys. widzów. Inwestycja ma kosztować prawie 140 mln zł, z czego 67,3 mln zł będzie stanowiło dofinansowanie z UE.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się za darmo: www.kurierlubelski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski