Derby województwa lubelskiego dla szczypiornistów AKPR AZS-AWF Biała Podlaska

(Szczypiorniści AKPR AZS-AWF Biała Podlaska dopiero od 2. kolejki zainaugurowali zmagania w Lidze Centralnej, pokonując we własnej hali KPR Padwę Zamość 24:22) AZS-AWF Biała Podlaska
Ekipa AKPR AZS-AWF Biała Podlaska pokonała u siebie KPR Padwę Zamość 24:22, w meczu 2. kolejki Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych. Konfrontacja w bialskiej hali dostarczyła kibicom wielu emocji.

Los sprawił, że piłkarze ręczni z Białej Podlaskiej rozpoczęli rywalizację w rozgrywkach Ligi Centralnej dopiero od 2. serii spotkań, gdyż w poprzedniej pauzowali. Z kolei zamościanie w premierowej kolejce kampanii 2023/24 pokonali u siebie juniorów z kieleckiego SMS-u 36:31.

Sobotnie spotkanie zapowiadało się niezwykle interesująco i tak zresztą było. Mecz świetnie rozpoczęli goście, którzy 4. minucie po bramkach Pstrąga, Czerwonki i Szymańskiego wyszli na prowadzenie 3:0. Bialczanie potrzebowali zaledwie trzech minut, aby doprowadzić do remisu.

W kolejnym okresie gra była w miarę wyrównana, ale w 23. minucie miejscowi byli już na plus trzy (9:6). Podopieczni trenera Marcina Stefańca przed zejściem na przerwę powiększyli jeszcze prowadzenie do pięciu goli (15:10).

Zamojski zespół nie zamierzał się poddawać i po zmianie stron wziął się za odrabianie strat. Na początku drugiej odsłony białczanie zanotowali jedenastominutowy przestój i po trafieniu Szymańskiego, Padwa w 42. minucie traciła już tylko jedną bramkę do AZS-AWF (15:16).

Akademicy ponownie zaczęli dominować i dziesięć minut później mieli 4-bramkową zaliczkę (22:18). Żólto-czerwoni nie byli już w stanie dogonić miejscowych, a jedynie udało im się zmniejszyć straty i przegrali ostatecznie różnicą dwóch goli (22:24).

W następnej kolejce ekipa z Białej Podlaskiej zagra na wyjeździe z Zagłębiem Handball Team Sosnowiec. Pojedynek ten odbędzie się w sobotę, 23 września o godz. 17. Z kolei Padwa będzie w tej serii pauzować.

AKPR AZS-AWF Biała Podlaska – KPR Padwa Zamość 24:22 (15:10)

AZS-AWF: Kwiatkowski 1 – Antoniak 5, Lewalski 4, Tarasiuk 3, Wójcik 3, Mazur 2, Warmijak 2, Baranowski 1, Reszczyński 1, Wierzbicki 1, Wojnecki 1, Grzenkowicz, Kandora, Kozycz. Kary: 6 min. Trener: Marcin Stefaniec

Padwa: Gawryś, Kozłowski – Szymański 6, Pstrąg 3, Adamczuk 2, Czerwonka 2, Fugiel 2, Maciąg 2, Puszkarski 2, Konkel 1, Morawski 1, Skiba 1, Bączek, Małecki, Olichwiruk, Szeląg. Kary: 10 min. Trener: Zbigniew Markuszewski

Sędziowali: Patryk Gruszczyński (Warszawa) i Damian Żak (Radom)