Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Do 27 października można zgłaszać uwagi dotyczące planów miejscowych

Julia Zdunek
Julia Zdunek
Łukasz Kaczanowski / archiwum
Trwają konsultacje społeczne z mieszkańcami dzielnic Ponikwoda, Węglin Południowy i Czuby Południowe dotyczące zagospodarowania terenów w planach miejscowych. Zmiany dotyczą m. in. nowego budynku szkoły przy ul. Majerankowej.

Trwają konsultacje społeczne z mieszkańcami dzielnic Ponikwoda, Węglin Południowy i Czuby Południowe. Dotyczą one aktualizacji zagospodarowania terenów w planach miejscowych. Mieszkańcy mogą składać uwagi do 27 października.

– Prezentowane projekty uzyskały już wszystkie wymagane opinie oraz uzgodnienia i spełniają wymogi formalne. Kolejnym etapem, kluczowym dla opracowania planów miejscowych, są konsultacje społeczne. O każdym z projektów, przez trzy tygodnie w trakcie wyłożenia do wglądu publicznego, można porozmawiać osobiście z projektantami zarówno podczas dyskusji publicznych, jak i bezpośrednio w siedzibie urzędu – mówi Małgorzata Żurkowska, główny urbanista miasta.

Termin nadsyłania uwag mija 27 października.

Nowy budynek szkoły przy ul. Majerankowej 5 na Ponikwodzie

Przy ul. Majerankowej 5 ma powstać nowa szkoła, przedszkole i żłobek. Zmiana planu w przypadku tego budynku będzie dotyczyła powiększenia dopuszczonej zabudowy, aby była wyższa o jedną kondygnację. Taki budynek pomieści więcej sal lekcyjnych, łącznie będzie tam 48 oddziałów szkoły podstawowej i 9 oddziałów przedszkolnych, czyli w sumie uczęszczać ma tam prawie 1,5 tys. uczniów. Przypomnijmy, że otwarcie szkoły planowane jest na wrzesień 2025 r.

- Planistyczne prace projektowe objęły również wniosek osoby prawnej o zmianę parametru wysokości dla budynków usługowych w sąsiedztwie szkoły- dodaje Joanna Stryczewska z biura prasowego ratusza.

- Konsultowany projekt dla rejonu ul. Bełżyckiej i Lisiej, a także ul. Perliczej i al. Kraśnickiej dopuszcza realizację usług wzdłuż al. Kraśnickiej na terenach dotychczas przewidzianych pod zabudowę jednorodzinną. W rejonie ul. Nadbystrzyckiej i Wąwozowej, gdzie na wniosek właściciela jednej z działek, oprócz realizacji zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, w terenie opracowania zmiany planu dopuszczono realizację zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej o niskiej intensywności w ilości maksymalnej 6 lokali mieszkalnych – mówi Joanna Stryczewska.

Propozycje projektowe dla rejonu przy ul. Ułanów obejmą zmiany w zakresie terenów zieleni, a także nasadzeń drzew. W tej lokalizacji, w miejscu istniejących budynków mieszkalnych właściciel terenu wnioskował o wyznaczenie obszaru zabudowy wielorodzinnej. Prezentowane zapisy dostosowują ustalenia z 2002 roku do obecnych wymogów.

- Przedsiębiorcy zlokalizowani po północnej stronie al. Witosa zabiegają głównie o zmianę przeznaczenia terenów infrastruktury technicznej i zabudowy jednorodzinnej na tereny techniczno-produkcyjne oraz korekty układu drogowego. Z kolei zmiany zagospodarowania terenu w kwartale między ul. Mełgiewską i Metalurgiczną dotyczą włączenia części terenów zarezerwowanych pod drogi do obszaru aktywności gospodarczej, a także korekt przebiegu niektórych z planowanych dróg - wyjaśnia Joanna Stryczewska.

W przypadku terenów należących do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, to projekt utrzymuje ustalenia z dotychczasowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Obszar dalej będzie przeznaczony pod usługi publiczne związane z nauką i szkolnictwem wyższym.

Wyłożenie do wglądu publicznego projektów zmian miejscowych planów zagospodarowanie przestrzennego potrwa do 10 października. Natomiast terminy planowanych dyskusji publicznych znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski