Drzewko za makulaturę 2018. Rozdajemy Czytelnikom Kuriera...

  Drzewko za makulaturę 2018. Rozdajemy Czytelnikom Kuriera sadzonki za niepotrzebne papiery (ZDJĘCIA, WIDEO)

  Anna Pawelczyk

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Drzewko za makulaturę 2018. Rozdajemy Czytelnikom Kuriera sadzonki za niepotrzebne papiery (ZDJĘCIA, WIDEO)
  1/40
  przejdź do galerii

  ©Małgorzata Genca

  Od piątku razem z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych rozdajemy Czytelnikom Kuriera Lubelskiego sadzonki drzewek w zamian za niepotrzebne papiery. Drugi dzień akcji "Drzewko za makulaturę" już w sobotę.


  Kolejki po sadzonki ustawiały się już od samego rana. W dwóch punktach, przy centrach handlowych E . Leclerc czekaliśmy na Państwa od godz.
  11.00. W tym roku Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie przygotowała aż siedem tysięcy sadzonek na akcję "Drzewko za makulaturę". Do wyboru był dąb, buk, sosna, modrzew i dereń jadalny. Zasada była prosta: drzewko za 5 kilogramów makulatury a za 28 kilogramów prenumerata Kuriera Lubelskiego.

  Podczas akcji spotkaliśmy stałych bywalców. - W tym roku nazbierałam 250 kg makulatury, cały rok zbieram wszystkie papiery specjalnie na kurierową akcję. Jestem tu za każdym razem z nowymi kilogramami papierów. Drzewka przydają mi się na działkę, w tym roku postawiłam na sosnę - mówiła nam Anna Kaplica.

  Najchętniej wybieranym drzewkiem, jak co roku, był jednak dereń, z którego owoców można przyrządzić np.nalewki. Oprócz punktu z sadzonkami Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie ustawiła stoiska edukacyjne, przy których można było zagrać np. w leśne koło fortuny lub dopasować rogi do gatunku zwierząt. Takie zabawy szczególnie upodobały sobie dzieci, które za dobre odpowiedzi otrzymywały upominki.

  - Na akcję przyszłam z córką, która właśnie bawi się przy stoisku edukacyjnym a ja wymieniam makulaturę. O wydarzeniu dowiedziałam się stosunkowo niedawno, i to dopiero mój drugi raz. Ale już zdążyłam pobić swój poprzedni wynik - 64 kilogramów makulatury i uzbierałam aż 145 kilogramów. Na pewno na "akcję drzewko" przyjedziemy jeszcze nie jeden raz - zapewniała Joanna Kowalik.

  Drzewka są gotowe do posadzenia. - To sadzonki maksymalnie dwuletnie. Przygotowywane w taki sposób, aby można je było od razu posadzić. Większość z nich wymaga żyznej gleby, ale np. sosna świetnie się przyjmuje w każdych warunkach - tłumaczyła Ewa Szary, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

  Akcję "Drzewko za makulaturę" będziemy kontynuować w sobotę (7 kwietnia). Zapraszamy Was od godz. 9.00 do 15.00 na nasze stoiska pod centra handlowe E. Leclerc przy ul. Zana i ul. Turystycznej.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:


  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Leśnicy dewastują Lasy!

  AB (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Leśnicy wycinają nasze lasy na potęgę, dewastują Stary Gaj, a nawet nie mieli skrupułów przed wycinką Puszczy Białowieskiej! A nam dają sadzonkę za 50 gr jak się przyniesie makulaturę za 1,50 zł....rozwiń całość

  Leśnicy wycinają nasze lasy na potęgę, dewastują Stary Gaj, a nawet nie mieli skrupułów przed wycinką Puszczy Białowieskiej! A nam dają sadzonkę za 50 gr jak się przyniesie makulaturę za 1,50 zł. Jeszcze na akcji marketingowej się dorabiają !zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  O tym się mówi

  Największe Serce Świata w Lublinie. Mieszkańcy ułożyli je dla Pawła Adamowicza

  Największe Serce Świata w Lublinie. Mieszkańcy ułożyli je dla Pawła Adamowicza

  Alarm bombowy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i ewakuacja

  Alarm bombowy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i ewakuacja

  Zaginione kobiety z woj. lubelskiego. Czy je rozpoznajesz? (ZDJĘCIA)

  Zaginione kobiety z woj. lubelskiego. Czy je rozpoznajesz? (ZDJĘCIA)