Ekipa SKB Kraśnik rywalizowała z powodzeniem w mistrzostwach Polski seniorów w biegu alpejskim

W ramach biegu na Wielką Sowę trzyosobowy zespół SKB w składzie Michał Biały, Kamil Młynarz i Magdalena Wójcicka wygrał klasyfikację drużynową. Trenerem kraśnickiego teamu jest Zbigniew Biały materiały klubowe
Dominika Wiśniewska-Ulfik (SKB Kraśnik) wywalczyła brązowy medal 22. PZLA Mistrzostw Polski Seniorów w Biegu Alpejskim, które odbyły się w w Ludwikowicach Kłodzkich w ramach 11. Biegu na Wielką Sowę. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 10 km o przewyższeniu +600m/-60 m, a trasa biegu prowadziła z Ludwikowic Kłodzkich na szczyt Wielkiej Sowy.

Kraśniczanka postarała się o miłą niespodziankę, gdyż w tym roku konkurencja była niezwykle silna. Wiśniewka-Ulfik wywalczyła brąz po zaciętej walce z Anną Celińską (Sprint Bielsko-Biała). Na dwunastej pozycji została sklasyfikowana kolejna zawodniczka z Kraśnika - Magdalena Wójcicka, zajmując ponadto piąte miejsce w kategorii wiekowej U-20. W zmaganiach kobiet doszło do sporej niespodzianki, gdyż na najwyższym stopniu podium stanęła Martyna Masłowska (ULKS Bystrzyca Kłodzka), debiutująca w mistrzostwach Polski, która powadziła od startu do mety. Zawodniczka ta radzi sobie również bardzo dobrze na bieżni i ta trasa z długimi odcinkami płaskimi bardzo jej odpowiadała. Srebrny medal, podobnie jak w ubiegłym roku w Międzygórzu przypadł Annie Ficner (MKS Siechnice).

Z kolei w kategorii mężczyzn Michał Biały z SKB Kraśnik zajął szóste miejsce, jego kolega klubowy Kamil Młynarz był czternasty i piąty w kategorii U-30, natomiast kolejny kraśniczanin Rafał Ulfik uplasował się na 23 pozycji. Mistrzem Polski został Piotr Łobodziński z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, który po trzecim kilometrze objął prowadzenie i nie oddał go aż do mety. Na drugim miejscu dobiegł Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik), ostro naciskany przez najlepszego zawodnika kategorii U-23 Marcina Kubicę z Bielska-Białej.

W ramach biegu na Wielką Sowę trzyosobowy zespół SKB Kraśnik, biegnący w składzie: Michał Biały, Kamil Młynarz i Magdalena Wójcicka wygrał klasyfikację drużynową.

Biegi górskie rozgrywa się w dwóch formułach - alpejskiej i anglosaskiej. Trasa biegu alpejskiego w przeważającej części prowadzi pod górę, najczęściej na szczyt. Trasa biegów anglosaskich biegnie natomiast raz w górę, a raz w dół.

Liga Mistrzów na Arenie Lublin? To możliwe! Nasz stadion jes...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani