Za nami przedostatni bieg sezonu 2023/24 nad Zalewem Zemborzyckim zaliczany do cyklu City Trail

City Trail/Paweł Zając
W sobotę nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg z cyklu City Trail. W czwartych i zarazem przedostatnich zawodach sezonu 2023/24 do linii mety biegu głównego na dystansie 5 km dotarło 268 osób.

Najszybszymi okazali się Krystian Kuna i Dominika Łukasiewicz, która tym samym zapewniła sobie końcowy triumf w klasyfikacji generalnej.

Z kolei wśród mężczyzn, zwycięzcę "generalki" poznaliśmy już przed miesiącem, a został nim nieobecny tym razem Michał Żuchowski.

Łukasiewicz pokonała linię mety w czasie 18 min. i 49 s. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Falkowicz (20 min. i 19 s.), natomiast trzecia była Magdalena Jabrzyńska (21 min. i 14 s.). To właśnie Łukasiewicz została najlepszą biegaczką w Lublinie w kampanii 2023/24.

- Jak na ten moment sobotni bieg był moim najlepszym biegiem ze wszystkich trzech, w których brałam udział w trwającej edycji - podkreśla Dominika Łukasiewicz. - Co więcej, najlepiej się dziś czułam. Warunki na trasie były super i pogoda również dopisała. W tym roku mam dosyć ambitne plany startowe. Niedługo wezmę udział w mistrzostwach Polski w półmaratonie, które odbędą się w Warszawie. Następnie, 14 kwietnia czekają mnie mistrzostwa Polski na 10 000 m w Ustce. Dodatkowo będę atakować życiówki na 5 km i 10 km. Mimo, że moje główne cele są w biegach ulicznych i na bieżni, przełaje to zdecydowanie moja bajka. Lubię biegać crossy w okresie przygotowawczym - dodaje.

Z kolei triunfator wśród mężczyzn - Krystian Kuna, który w poprzednich zawodach dwa razy zajmował drugie miejsca, osiągnął rezultat 16 min. i 43 s. Za nim finiszowali Szymon Topolnicki (16 min. i 44 s.) oraz Krzysztof Lotek (17 min. i 5 s.).

Piąte, ostatnie zawody sezonu w Lublinie zostały zaplanowane na 9 marca. Tego dnia wszyscy uczestnicy cyklu, którzy ukończą co najmniej trzy biegi, będą mogli odebrać pamiątkowy medal. Wręczenie nagród odbędzie się z kolei na oddzielnym, także marcowym wydarzeniu, podczas którego będzie można również odebrać pamiątkowe medale.