MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Eko-granty przyznała Fundacja Cemex. Wśród szczęśliwej trzynastki znalazły się chełmskie placówki

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Młodzieżowy Dom Kultury otrzymał dofinansowanie na projekt: "Drugie życie śmieci. Włącz eko-myślenie"
Młodzieżowy Dom Kultury otrzymał dofinansowanie na projekt: "Drugie życie śmieci. Włącz eko-myślenie" MDK Chełm
Trzynaście organizacji pozarządowych i placówek oświatowych uzyskało wsparcie finansowe w ramach najnowszej edycji konkursu grantowego Fundacji Cemex pt.: „Fabryka EKO Pomysłów”. Wśród nich są 3 placówki z Chełma i 1 z Okszowa.

Uczestnicy tegorocznej edycji mogli ubiegać się o wsparcie w kwocie do 10 tys. zł. Decyzją kapituły, granty uzyskało 13 instytucji edukacyjnych i organizacji pozarządowych, w tym szkoły, przedszkola, domy kultury i stowarzyszenia. Łączna kwota dofinansowań wyniosła prawie 124 tys. zł.

Z terenu Chełma dofinansowanie otrzymał Młodzieżowy Dom Kultury na projekt: "Drugie życie śmieci. Włącz eko-myślenie", a Chełmskiej Bibliotece Publicznej przyznano środki na projekt "W drogę po przyrodę". Finansową wsparcie otrzymała też Szkoła Podstawowa nr 5 w Chełmie na projekt "Barwne Ekosystemy - Projekt Wspierający Bioróżnorodność w Szkolnym Środowisku". Jury konkursu doceniło też projekt "Zielona rabatka szkolnego gagatka" Szkoły Podstawowej w Okszowie.

Przyznane środki pozwolą na realizację inicjatyw związanych z ochroną środowiska i klimatu oraz zrównoważonym rozwojem. Konkurs grantowy wpisuje się w globalną strategię Cemex pt.: „Future in Action”, której celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatu. Został zorganizowany po raz pierwszy w 2009 r., tegoroczna edycja jest już 16. z kolei.

Dzięki pozyskanym środkom, partnerzy społeczni Cemex zrealizują projekty poświęcone ochronie środowiska i zrównoważonemu rozwojowi. Wśród wyróżnionych inicjatyw znalazły się choćby projekty edukacyjne dotyczące ochrony zwierząt czy segregacji odpadów, akcje promujące aktywny tryb życia w zgodzie z naturą, a także przedsięwzięcia zmierzające do stworzenia miejsc przyjaznych pszczołom.

Wszystkie działania dofinansowane przez Fundację Cemex będą prowadzone w lokalizacjach, w których funkcjonują wytwórnie betonu, kopalnie kruszyw i cementownie Cemex Polska.

– Przeciwdziałanie zmianom klimatu to jeden z priorytetów Cemex. Nasza Fundacja podejmuje w związku z tym liczne działania, które służą promowaniu idei zrównoważonego rozwoju. Jednym z naszych kluczowych celów jest pobudzanie i wspieranie oddolnych inicjatyw w lokalizacjach, w których działają zakłady Cemex. Cieszymy się, że poprzez przyznawane granty możemy co roku dołożyć swoją cegiełkę do realizacji wartościowych, lokalnych projektów – mówi Dominika Sztuka-Arak, prezeska Fundacji Cemex „Budujemy przyszłość”.

Konkurs grantowy Fundacji Cemex jest organizowany od 2009 roku. Do tej pory wsparcie uzyskało już ponad 300 projektów, na łączną kwotę ponad 2,4 mln zł. Z działań realizowanych w ramach wspartych aktywności skorzystało dotąd prawie milion osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski