MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Eksperci KAS będą rozmawiać z księgowymi i przedsiębiorcami o nowym obowiązku. Bez tej wiedzy mogą pojawić się błędy w fakturowaniu

Redakcja Strefy Biznesu
Redakcja Strefy Biznesu
Dziś rusza kolejna runda konsultacji Krajowej Administracji Skarbowej i resortu finansów z ekspertami branży podatkowej i przedsiębiorcami. Chodzi o zrozumienie nowego systemu fakturowania KSeF
Dziś rusza kolejna runda konsultacji Krajowej Administracji Skarbowej i resortu finansów z ekspertami branży podatkowej i przedsiębiorcami. Chodzi o zrozumienie nowego systemu fakturowania KSeF jermos/PPG
Niedawno resort finansów ogłosił nowy plan konsultacji na temat wdrożenia systemu KSeF, którego uruchomienie planowano na początek lipca tego roku. Wiadomo już jednak, że tego terminu nie da się utrzymać, z uwagi na znalezione błędy w systemie i konieczność przeprowadzenia dodatkowych konsultacji z przedsiębiorcami. Pierwsze spotkania już za nami. Dziś, 21 lutego rusza kolejna runda. Wciąż można wnioskować o dostanie się na listę.

Spis treści

Krajowy System e–Faktur to jeden z unijnych pomysłów na uszczelnienie systemu podatkowego, w tym przede wszystkim zalepienie luki VAT. Im szybciej zacznie działać, tym większa szansa na udaremnienie przestępstw podatkowych. System miał ruszyć już w lipcu tego roku, ale nowa ekipa rządząca uznała, że nie jest jeszcze gotowy. Dzięki konsultacjom, których kolejna runda rusza dziś, 21 lutego ma to być wreszcie możliwe.

Po co komu numer KSeF? Co należy podać w tytule przelewu

W środę 21 lutego w godzinach od 10.00–11.30 odbędzie się dyskusja na temat: Identyfikator KSeF w płatnościach. Rozmowy będą służyć omówieniu kwestii związanych z realizacją obowiązku podawania numeru KSeF albo identyfikatora zbiorczego w tytule przelewu. Eksperci omówią postulaty związane z modyfikacją tego obowiązku, a także oczekiwanie związane z odroczenie dla płatności MPP. Uczestnicy przeanalizują wspólnie kwestie tworzenia oraz pobierania identyfikatora zbiorczego.

Godzinę później, bo o 12.30 ruszy spotkanie dotyczące branży faktoringu. Konsultacje będą służyły omówieniu kwestii dostępu do faktur przez faktorów.

Konsultacje dla branży medialnej i sektora paliwowego. Eksperci wyjaśnią, jak wypełnić e–faktury

Dzień później, tj. w czwartek 22 lutego, w godz. 10.00–11.30 odbędzie się: Spotkanie z branżą dostawców mediów. Eksperci wyjaśnią specyfikę wystawiania faktur w KSeF przez branżę, w tym sposobu wypełniania poszczególnych pozycji e–faktury. Tego samego dnia od godz. 12.30 trwać będzie: Spotkanie z branżą paliwową. Specjaliści skupią się na omówieniu kwestii wystawiania na stacjach paliwowych faktur, w tym możliwości przekazywania ich wizualizacji na prośbę klienta.

Jak dostać się na konsultacje? Niektóre już się odbyły

Aby zapisać się na spotkania konsultacyjne KSeF, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona. Ci, którym udało się dostać na poprzednie spotkania, mieli okazję zapoznać się z kwestiami związanymi z zabezpieczeniem i wydajnością systemu oraz wsparciem technicznym.

Drugie spotkanie dotyczyło faktur konsumenckich. Eksperci omówili możliwości ich identyfikacji oraz mechanizmy dostępu do nich. Uczestnicy spotkania dyskutowali też o identyfikacji statusu nabywcy podatnik/konsument.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Eksperci KAS będą rozmawiać z księgowymi i przedsiębiorcami o nowym obowiązku. Bez tej wiedzy mogą pojawić się błędy w fakturowaniu - Strefa Biznesu

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski