Fatalna gra piłkarek ręcznych MKS Selgros Lublin w meczu z IK Savehof

Po jednym z najsłabszych meczów w ostatnich latach piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin przegrały w hali Globus z IK Savehof aż 21:34. Tym sposobem szanse mistrzyń Polski na awans do kolejnej rundy Champions League zmalały do minimum.

Tak fatalnej postawy lubelskiej drużyny w starciu z mistrzem Szwecji nie spodziewali się nawet jej najzagorzalsi przeciwnicy. Już w 7. minucie trenerka Sabina Włodek poprosiła o czas, nie wierząc w to, co działo się na boisku. Zawodniczki IK Savehof z dziecinną łatwością ogrywały MKS Selgros, będąc od gospodyń zespołem szybszym i skuteczniejszym. Po siedmiu minutach gry Szwedki prowadziły 7:1!

Chwilowy moment wiary w to, że lublinianki są w stanie odwrócić losy spotkania, mieliśmy między 19 a 28 minutą. Kilka udanych interwencji bramkarki Weroniki Gawlik plus bramki Iwony Niedźwiedź, Małgorzaty Roli, Joanny Szarawagi i dwóch Karoliny Bijan, pozwoliły naszym mistrzyniom zbliżyć się na pięć trafień.

Po przerwie jednak oglądaliśmy powtórkę z pierwszej części meczu. Szwedki z coraz większym uśmiechem na twarzach bawiły się grą, a lubelskie zawodniczki były w tej konfrontacji całkowicie bezradne.

Po trzech kolejkach MKS Selgros wciąż jest bez punktów, natomiast Szwedki odniosły pierwsze zwycięstwo i zajmują trzecie miejsce w grupie D, które daje awans do kolejnej rundy. A za tydzień, to zespół ze Skandynawii będzie gościł mistrza Polski u siebie.

MKS Selgros Lublin – IK Savehof 21:34 (10:17)