Finał WOŚP w Lublinie. Wielka orkiestra znowu gra, ale bez...

  Finał WOŚP w Lublinie. Wielka orkiestra znowu gra, ale bez huku i fajerwerków

  Gabriela Bogaczyk

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Finał WOŚP w Lublinie. Wielka orkiestra znowu gra, ale bez huku i fajerwerków
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Małgorzata Genca

  Dziś 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Lublinie od rana na scenie w Centrum Kultury prezentują się przedszkolaki, uczniowie podstawówek, tancerze i muzycy. Będzie można zobaczyć Łukasza Jemiołę, Moow mi Janek, Lubelską Szkołę Rocka, Antykwadrat, SĘK, UDS Dance Studio.


  Akcję organizuje Społeczna Szkoła Podstawowa im. Klonowica w Lublinie razem z Hufcem Lublin. Na najmłodszych czeka wiele atrakcji, np.
  malowanie na folii, malowanie twarzy, modelowanie postaci z balonów oraz bańki - giganty. Zaś w piwnicach CK powstanie Tekturopolis WOŚP, czyli tekturowe miasto. - Będzie można kupić kawałek podłogi i postawić na nim np. domy, bloki, drapacze chmur, mosty, drogi i tunele. Dochód z tekturowych inwestycji zasili Wielką Orkiestrę - mówi Izabela Magdziak, szefowa sztabu w Klonowicu.

  Będą warsztaty tworzenia instalacji przestrzennej z materiałów ekologicznych, w których będzie mógł wziąć udział każdy z nas. Natomiast studenci Uniwersytetu Medycznego przeprowadzą akcję „Przychodnia studencka”, w ramach której odbędą się pomiary glukozy, ciśnienia tętniczego, masy ciała.

  Następnie o godz. 16.30 na scenie przed CK rozpoczną się koncerty plenerowe. Wystąpią m.in. Queen Band, Potfinger, Pasażer, Dr Gree, Spring Rolls.

  Przez całą niedzielę w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) na małych i dużych będzie czekać mnóstwo atrakcji. - Startujemy już o godz. 9. To tutaj odbędą się m.in. licytacje, pokazy samoobrony i karate oraz oczywiście pokazy pierwszej pomocy - mówi Blanka Zwierz, szefowa sztabu przy Labiryncie. Na żywo usłyszymy lubelskich wykonawców, wśród nich Michała Robaka - finalistę 9. edycji Must Be the Music oraz zespoły: Villain, Slave Keeper, Steam of Silence, Weidy Drive, Blacklight, KOSHYKI, Gros-sman. Odbędą się też pokazy taneczne w wykonaniu UDS, Danecamnii i Chassemi.

  WOŚP w Chełmie już gra. W ChDK-u licytowali i tańczyli (ZDJĘCIA,WIDEO)
  - A o godz. 20, w nieco zmienionej formie, puścimy razem ,,Niezapomniane światełko do nieba’’. Zamiast fajerwerków będą to race bez huku i bez dymu w kolorze czerwonym - zdradza Blanka Zwierz.

  Natomiast na Placu Zamkowym miłośnicy samochodów i grupy VAG po raz kolejny zorganizują serduszko dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  - O godz. 12.30 głównymi ulicami Lublina odbędzie się przejazd aut. Po godz. 14.00 odbędzie się pokaz pierwszej pomocy. W czasie całego spotkania zbierane będą pieniądze do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dary dla schroniska dla zwierząt w Lublinie oraz plastikowe nakrętki dla hospicjum dla dzieci w Lublinie. Sam finał akcji planowany jest na godz. 18.00, kiedy kierowcy zrobią „światełko do nieba”- zaprasza Mateusz Wolak, współorganizator.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (91)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Boją się Go

  Lucyper (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Wyrasta na prawdziwego świętego

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo kundle pisobolszewicki!

  Darek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Wszystko wskazuje na, że WOŚP znowu zbierze więcej niż ubiegłym roku.
  Im więcej hejtu z waszej strony tym ludzie więcej wrzucają do puszek i licytuja.

  Nigdy nie przypuszczałem, że nienawiść może...rozwiń całość

  Wszystko wskazuje na, że WOŚP znowu zbierze więcej niż ubiegłym roku.
  Im więcej hejtu z waszej strony tym ludzie więcej wrzucają do puszek i licytuja.

  Nigdy nie przypuszczałem, że nienawiść może być pożyteczna.

  Dobra robota, kundle! A teraz won do budy! Do zobaczenia za rok. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dlaczego nie wspieram Owsiaka?

  Kalina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Dlaczego nie wspieram Owsiaka?
  Zbliża się 27 Finał WOŚP i jak co roku wokół Owsiaka zaczyna się robić gorąco. W internecie aż kipi od zwolenników i przeciwników jego osoby jak i jego działalności....rozwiń całość

  Dlaczego nie wspieram Owsiaka?
  Zbliża się 27 Finał WOŚP i jak co roku wokół Owsiaka zaczyna się robić gorąco. W internecie aż kipi od zwolenników i przeciwników jego osoby jak i jego działalności. Czy ktoś z Was zastanawiał się czasem dlaczego z roku na rok nagonka na Owsiaka jest coraz większa? A no dlatego, że na światło dzienne wychodzi coraz to więcej nowych faktów obciążających jego działalność. Przyglądając się dyskusjom zauważyłam, że „walkę” wygrywają częściej przeciwnicy którzy dobitnie przedstawiają masę sprawdzonych i logicznych argumentów podczas gdy zwolennicy w większości potrafią tylko rzucać oświadczeniami (w których np. masz zrzec się korzystanie w razie wypadku ze sprzętu z serduszkiem) czy ciągłą krytyką i jadem.
  Śledzić losy Owsiaka zaczęłam jakoś w 2013 aż po dziś dzień. Moja negatywna opinia na jego temat nie zrodziła się od tak (ani nie pod wpływem tego że popieram Caritas ani dlatego że jestem za PiSem co już czytałam o sobie…) a powstała na bazie analizowania dokumentów, rozpraw, artykułów, faktów i..własnego doświadczenia. Bo wierzcie czy nie – sama miałam swego czasu mnóstwo serduszek ponaklejanych w pokoju :)
  Opinie na dane tematy wyrabiam sobie sama, nigdy nie płynę z prądem a zawsze pod prąd tak więc jeśli masz ochotę obrzucić mnie błotem i zarzucić mi coś – przemyśl to.
  Przedstawię Wam poniżej parę zebranych argumentów które powinny „zmusić” Was do tego by poważnie zastanowić się nad kolejnym wrzuceniem pieniędzy do puszki:
  1. Pieniądze z WOŚP nie trafiają do chorych dzieci, tylko do „chorych” czyli niedofinansowanych instytucji publicznych jakimi są szpitale. Działalność charytatywna powinna z definicji trafiać do osób.

  2. WOŚP nie pomaga chorym dzieciom tylko uzupełnia braki wyposażenia szpitali, odciążając w ten sposób budżet państwa z ustawowego obowiązku zapewnienia opieki zdrowotnej swoim obywatelom z zebranych podatków. Wrzucając pieniądze do puszki płacę podatek drugi raz.

  3. Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuję (a w zasadzie to wypożycza) sprzęt do szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. Można to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym fundacji dostępnym w Internecie. Nie wszyscy artyści grają za darmo, niektórzy popierają za to spore gaże. Fundacja wydaje milionowe kwoty na własną siedzibę, nowe samochody, sprzęt studyjny, tzw. „działania propagatorskie”, etaty pracowników itp.

  4. Zebrane pieniądze Owsiak przetrzymuje do jesieni danego roku obrachunkowego na lokatach a z odsetek (kilka milionów zł) jak twierdzi, organizowany jest Przystanek Woodstock (teraz Pol'and'Rock Festival). Nie chcę, aby z moich datków, a nawet odsetek od nich była finansowana impreza pod hasłem „róbta co chceta”, na której nie obowiązują żadne zasady moralne, a nieletnia młodzież używa narkotyków i alkoholu. Na każdym Przystanku Woodstock promowana jest sekta Hare Kriszna (ma stałą „wioskę”). Jak również dochodzi do bardzo odbiegających od normy zachowań takich jak: picie płynu do felg, powstawanie nowych fikcyjnych religii, nagie kąpiele w błocie, gwałty, zbiorowe odbywanie stosunków seksualnych czy bezsensowne śmierci z powodu przedawkowania, wyrzucenia z pociągu pod wpływem narkotyków, samobójstwa.

  5. Owsiak w swoich zbiórkach często za cel obiera sobie ratowanie życia dzieciom jak i zapewniania godnej opieki medycznej osobom starszym. Niewiele osób jednak wie, że Owsiak czynnie wspiera czarny protest, jest otwarcie za aborcją i eutanazją - „Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach” - to jego wypowiedź dla „Dziennika”. W internecie bez problemu może znaleźć zdjęcia Owsiaka pozującego z członkami Czarnych Protestów jak również wypowiedzi Owsiaka określające jego poparcie odnośnie tego ruchu. Wprowadza również sporo zamieszanie wśród ratowników medycznych używając i szkoląc w zupełnie innych panujących w Polsce standardach – amerykańskich a nie europejskich. Znam ludzi pracujzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Spierdalaj

  Lucyper (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Robi więcej dla chorych niz wasi święte,papierze,klechy dymające dzieci i rządzące niemoty,na kolana przed serduszkiem w szpitalach

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dzięki Kalina

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Dzięki takim jak ty Jurek zbiera z roku na rok więcej kasy, zwłaszcza w ciągu ostatnich trzech lat.

  Im więcej wygadujecie bredni i fałszywych oskarżeń z d..py wziętych tym więcej ludzie dają. Tak...rozwiń całość

  Dzięki takim jak ty Jurek zbiera z roku na rok więcej kasy, zwłaszcza w ciągu ostatnich trzech lat.

  Im więcej wygadujecie bredni i fałszywych oskarżeń z d..py wziętych tym więcej ludzie dają. Tak trzymać! zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dlaczego nie wspieram Owsiaka?

  Kalina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Dlaczego nie wspieram Owsiaka?
  Zbliża się 27 Finał WOŚP i jak co roku wokół Owsiaka zaczyna się robić gorąco. W internecie aż kipi od zwolenników i przeciwników jego osoby jak i jego działalności....rozwiń całość

  Dlaczego nie wspieram Owsiaka?
  Zbliża się 27 Finał WOŚP i jak co roku wokół Owsiaka zaczyna się robić gorąco. W internecie aż kipi od zwolenników i przeciwników jego osoby jak i jego działalności. Czy ktoś z Was zastanawiał się czasem dlaczego z roku na rok nagonka na Owsiaka jest coraz większa? A no dlatego, że na światło dzienne wychodzi coraz to więcej nowych faktów obciążających jego działalność. Przyglądając się dyskusjom zauważyłam, że „walkę” wygrywają częściej przeciwnicy którzy dobitnie przedstawiają masę sprawdzonych i logicznych argumentów podczas gdy zwolennicy w większości potrafią tylko rzucać oświadczeniami (w których np. masz zrzec się korzystanie w razie wypadku ze sprzętu z serduszkiem) czy ciągłą krytyką i jadem.
  Śledzić losy Owsiaka zaczęłam jakoś w 2013 aż po dziś dzień. Moja negatywna opinia na jego temat nie zrodziła się od tak (ani nie pod wpływem tego że popieram Caritas ani dlatego że jestem za PiSem co już czytałam o sobie…) a powstała na bazie analizowania dokumentów, rozpraw, artykułów, faktów i..własnego doświadczenia. Bo wierzcie czy nie – sama miałam swego czasu mnóstwo serduszek ponaklejanych w pokoju :)
  Opinie na dane tematy wyrabiam sobie sama, nigdy nie płynę z prądem a zawsze pod prąd tak więc jeśli masz ochotę obrzucić mnie błotem i zarzucić mi coś – przemyśl to.
  Przedstawię Wam poniżej parę zebranych argumentów które powinny „zmusić” Was do tego by poważnie zastanowić się nad kolejnym wrzuceniem pieniędzy do puszki:
  1. Pieniądze z WOŚP nie trafiają do chorych dzieci, tylko do „chorych” czyli niedofinansowanych instytucji publicznych jakimi są szpitale. Działalność charytatywna powinna z definicji trafiać do osób.

  2. WOŚP nie pomaga chorym dzieciom tylko uzupełnia braki wyposażenia szpitali, odciążając w ten sposób budżet państwa z ustawowego obowiązku zapewnienia opieki zdrowotnej swoim obywatelom z zebranych podatków. Wrzucając pieniądze do puszki płacę podatek drugi raz.

  3. Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuję (a w zasadzie to wypożycza) sprzęt do szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. Można to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym fundacji dostępnym w Internecie. Nie wszyscy artyści grają za darmo, niektórzy popierają za to spore gaże. Fundacja wydaje milionowe kwoty na własną siedzibę, nowe samochody, sprzęt studyjny, tzw. „działania propagatorskie”, etaty pracowników itp.

  4. Zebrane pieniądze Owsiak przetrzymuje do jesieni danego roku obrachunkowego na lokatach a z odsetek (kilka milionów zł) jak twierdzi, organizowany jest Przystanek Woodstock (teraz Pol'and'Rock Festival). Nie chcę, aby z moich datków, a nawet odsetek od nich była finansowana impreza pod hasłem „róbta co chceta”, na której nie obowiązują żadne zasady moralne, a nieletnia młodzież używa narkotyków i alkoholu. Na każdym Przystanku Woodstock promowana jest sekta Hare Kriszna (ma stałą „wioskę”). Jak również dochodzi do bardzo odbiegających od normy zachowań takich jak: picie płynu do felg, powstawanie nowych fikcyjnych religii, nagie kąpiele w błocie, gwałty, zbiorowe odbywanie stosunków seksualnych czy bezsensowne śmierci z powodu przedawkowania, wyrzucenia z pociągu pod wpływem narkotyków, samobójstwa.

  5. Owsiak w swoich zbiórkach często za cel obiera sobie ratowanie życia dzieciom jak i zapewniania godnej opieki medycznej osobom starszym. Niewiele osób jednak wie, że Owsiak czynnie wspiera czarny protest, jest otwarcie za aborcją i eutanazją - „Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach” - to jego wypowiedź dla „Dziennika”. W internecie bez problemu może znaleźć zdjęcia Owsiaka pozującego z członkami Czarnych Protestów jak również wypowiedzi Owsiaka określające jego poparcie odnośnie tego ruchu. Wprowadza również sporo zamieszanie wśród ratowników medycznych używając i szkoląc w zupełnie innych panujących w Polsce standardach – amerykańskich a nie europejskich. Znam ludzi pracujzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szkoda młodych ludzi

  Zenon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  W jakich sytuacjach człowiek głośno krzyczy?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Owsiak więcej dobrego robi dla chorych dzieci jak wasze bogi i papieże

  lucyper (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

  klechy często dymają

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POra żebrów rozPOczęta

  kamila_czuby (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 10

  Ciekawe ile korPOdevelocwaniczki rzucą

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Precz z kaczyzmem

  Gorszy sort (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 13

  Pieniądze z abonamentu na obrzydliwą bolszewicką TVPiS przeznaczamy na Wielką Orkiestrę.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Precz z... preczem

  nie-sort (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Nie czas i pora na takie wygłupy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Słońce weszło na Żoliborzem.

  Gorszy sort (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  Ukochany Prezes, Zbawca Ojczyzny Wstajacej z Kolan obudził się. Tak jak codziennie to robi od 13 grudnia 1981.

  Ma dobry humor więc nie halasujcie za bardzo puszkami WOŚP bo się wnerwi i jego...rozwiń całość

  Ukochany Prezes, Zbawca Ojczyzny Wstajacej z Kolan obudził się. Tak jak codziennie to robi od 13 grudnia 1981.

  Ma dobry humor więc nie halasujcie za bardzo puszkami WOŚP bo się wnerwi i jego kundelki nie dostaną premii za ujadanie na Owsiaka. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Precz z kaczyzmem

  Gorszy sort (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 13

  Pieniądze z abonamentu na obrzydliwą bolszewicką TVPiS przeznaczamy na Wielką Orkiestrę.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Aaaaaaa to o to chodzi /gorszy sort/ TVPOKO cierpi niedostatki ?

  kubeba (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Co do "bolszewików" to chyba nie chciałbyś poznać prawdy w której to telewizji pracuje więcej BOLSZEWIKÓW czy w tej to którą nazywasz TVPiS czy tej wspieranej przez POKO ?
  Ucałuj od swoich...rozwiń całość

  Co do "bolszewików" to chyba nie chciałbyś poznać prawdy w której to telewizji pracuje więcej BOLSZEWIKÓW czy w tej to którą nazywasz TVPiS czy tej wspieranej przez POKO ?
  Ucałuj od swoich nie/bolszewika Michnika- Szechtera.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Michnik przesiedział za komuny wiele lat za to, że domagał się wolnej Polski

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Twój Prezes 13 grudnia 1981, kiedy w całym kraju "suki" wiozły Solidarność do ośrodków internowania, spał sobie słodko do południa. Kiedy wielu działaczy prawdziwej Solidarności zaliczało "ścieżki...rozwiń całość

  Twój Prezes 13 grudnia 1981, kiedy w całym kraju "suki" wiozły Solidarność do ośrodków internowania, spał sobie słodko do południa. Kiedy wielu działaczy prawdziwej Solidarności zaliczało "ścieżki zdrowia" syn pupila towarzyszy z KC PZPR ucierał mamusi mak do makowca.

  Michnik siedział także za to by taki jak ty kmiot pisobolszewicki, mógł pisać takie brednie pod dyktando I Sekretarza KC PiS i Breżniewa z Torunia. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Precz z kaczyzmem

  Gorszy sort (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

  Pieniądze z abonamentu na obrzydliwą bolszewicką TVPiS przeznaczamy na Wielką Orkiestrę.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo