Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gala Hipokrates 2022. Poznaliśmy najlepszych medyków Lubelszczyzny

Łukasz Kaczanowski
Łukasz Kaczanowski
Michał Dybaczewski
Michał Dybaczewski
Za nami rozstrzygnięcie kolejnej edycji plebiscytu Hipokrates. Czytelnicy „Kuriera” w głosowaniu wybrali czołówkę najlepszych medyków regionu.

„Ślachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz”

Tak pisał Jan Kochanowski we fraszce „Na zdrowie”. A jak się zdrowie psuje to zgłaszamy się do nich – pracowników ochrony zdrowia. Kategoria to szeroka obejmuje bowiem, m.in. lekarzy rodzinnych, pediatrów, stomatologów, chirurgów, dermatologów, laryngologów, okulistów, ortopedów, pielęgniarzy i pielęgniarki, ale też farmaceutów, fizjoterapeutów i ratowników medycznych. I właśnie w tych kategoriach (w skali wojewódzkiej i powiatowej) nagrodziliśmy najlepszych w 2022. Oprócz tego odznaczenia dostały także instytucje: najlepsza przychodnia i szpital.

- Największy w Polsce plebiscyt medyczny powrócił po przerwie wymuszonej pandemią koronawirusa - mówi Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca plebiscytu. - Dzięki ofiarności i poświęceniu pracowników systemu ochrony zdrowia, przetrwaliśmy ten trudny czas. Wróciliśmy do plebiscytu i akcji redakcyjnej poświęconej służbie zdrowia w naszym regionie – mówi Kaczmarek.

Gala wręczenia Hipokratesów 2022 odbyła się w czwartek, 17 listopada, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Wydarzenie patronatem honorowym objęli: wojewoda lubelski Lech Sprawka, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Lublinie.

- Wasza praca powoduje, że możemy cieszyć się zdrowiem, czyli tym co najważniejsze. Kiedy zdrowie tracimy i jest z nami krucho to się z wami spotykamy – zaznaczał otwierający czwartkową galę Tomasz Nieśpiał, z-ca red. naczelnego „Kuriera Lubelskiego”.

Wyniki plebiscytu - kto został nagrodzony?

Wśród laureatów w powiatach w skali całego województwa w kategorii „lekarz rodzinny i POZ roku” zwyciężyła Renata Królikiewicz. Z kolei w kategorii „pediatra” (w skali powiatowej) w powiecie parczewskim decyzją Czytelników wygrał Riad Haidar, a w puławskim Dorota Czubowska. Z kolei w całego województwa palma pierwszeństwa zwyciężył Jacek Wydra. Najlepszą pielęgniarką w powiecie chełmskim okazała się Mariola Wiorko, a w biłgorajskim Magdalena Szewczyk. Co ciekawe, w skali całego województwa pierwsze miejsce w tym sfeminizowanym zawodzie zajął mężczyzna – Albert Lewczuk.

Chirurgiem roku został Jacek Kiś ze szpitala wojskowego w Lublinie, a w kategorii ginekolog roku na najwyższym stopni podium stanęły aż trzy osoby: Anna Chojecka-Tokarska, Leszek Janeczek i Norbert Kubiszyn. Laryngologiem roku okrzyknięto Beatę Janusz, a dermatologiem roku Marlenę Majkut-Sobechowicz. Jeśli chodzi o profesję okulistyczną najlepsza w skali woj. lubelskiego okazała się Ewa Jasińska-Wójcik, a za najlepszego kardiologa Czytelnicy uznali Bartosza Kijewskiego. Ortopedą roku 2022 został Paweł Sokołowicz, położną Milena Korzeń, fizjoterapeutą Katarzyna Kowal, ratownikiem medycznym Damian Kiecak.

Jeśli zaś chodzi o farmaceutów roku - najwyżej w naszym plebiscycie oceniono Gretę Jasinę z Hrubieszowa, Katarzynę Sękowską z Zamościa i Annę Skrętowicz z Urszulina.

Najlepszą przychodnią w skali województwa zostało Centrum Medyczne Medical w Parczewie, a najlepszym szpitalem - SPZOZ w Radzyniu Podlaskim.

Partner główny plebiscytu

Plebiscyt jest prowadzony pod patronatem
Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia

Patroni plebiscytu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Opaska na depresję - to może być przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski