GKS Bogdanka przegrał z Arką Gdynia 0:2

KAMB
Piłkarze GKS Bogdanka w trzecim meczu obecnego sezonu doznali trzeciej porażki. Tym razem gracze Piotra Rzepki okazali się słabsi od Arki Gdynia, która na własnym stadionie wygrała 2:0.

Już przed niedzielnym meczem wiadomo było, że w Trójmieście o punkty będzie ciężko. Piotr Rzepka do Gdyni nie mógł zabrać najsilniejszego składu. W Łęcznej zostali kontuzjowani Michał Zuber i Michał Renusz, a także Tomas Pesir, który rozchorował się tuż przed wyjazdem. Siła ofensywna GKS była więc mocno osłabiona, jednak atak nie był całkowicie pozbawiony atutów. W pierwszej połowie łęcznianie mieli nawet sytuacje bramkowe.

W 11 minucie bramkarz gospodarzy Maciej Szlaga popełnił błąd, ale w ostatniej chwili naprawił swoją wpadkę. Później łęcznianie zagrażali bramce rywali głównie po stałych fragmentach gry. Żaden z nich nie przyniósł jednak upragnionego gola i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron GKS rezygnował. Łęcznianie grali rozważnie i czekali na swoją szansę. Tak było do 63 minuty. Wówczas na 40 m od bramki faulował rywala Mateusz Żukowski, a stały fragment gry gospodarze zamienili na gola. Do dośrodkowania autorstwa Marcina Radze-wicza najszybciej dopadł Radosław Pruchnik i wyprowadził swoją drużyną na prowadzenie. Pięć minut później było już 2:0. Dwójkową akcję przeprowadzili Mateusz Szwoch i Marcus Vinicius. Ten drugi strzałem z piętki pokonał Sergiusza Prusaka.
Arka wyszła na dwubramkowe prowadzenie, ale GKS mógł jeszcze odwrócić losy meczu. Niestety, w 74 min Tomasz Midzierski nie zdołał wykorzystać idealnej sytuacji. Nie trafił do bramki z 5 metrów.

Łęcznianie po trzech meczach obecnego sezonu nadal czekają na pierwsze zwycięstwo. Szanse na przełamanie niekorzystnej serii gracze GKS Bogdanka będą mieli już w najbliższą sobotę, gdy na własnym stadionie podejmą GKS Katowice. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.

Arka Gdynia - Bogdanka Łęczna 2:0 (0:0)