Górnik Łęczna o krok od awansu do T-Mobile Ekstraklasy!

Piłkarze pierwszoligowego Górnika Łęczna zrobili w sobotę duży krok do awansu do krajowej elity. Podopieczni Jurija Szatałowa pokonali na wyjeździe Olimpię Grudziądz 1:0, a bohaterem zielono-czarnych został Maciej Szmatiuk, który strzelił zwycięskiego gola. Jeżeli jutro Dolcan Ząbki nie wygra na wyjeździe z Kolejarzem Stróże lub GKS Bełchatów zremisuje przed własną publicznością z Flotą Świnoujście, to łęcznianie uzyskają promocję do T-Mobile Ekstraklasy na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu.

Pierwsi do ataków ruszyli goście i już w 1 minucie z dystansu strzelał Arkadiusz Woźniak, ale bramkarz Olimpii pewnie złapał piłkę. W 13 min dobrze spisał się Sergiusz Prusak broniąc uderzenie jednego z zawodników gospodarzy. Następnie mecz się wyrównał. W 39 min Górnika przed utratą bramki uratował Maciej Kalkowski, wybijając futbolówkę praktycznie z linii bramkowej.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia przyjezdnych. Maciej Szmatiuk, stoper Górnika wpadł w pole karne i nie dał żadnych szans Danielowi Osieckiemu. Od tego momentu do ataków ruszyli gospodarze, lecz goście umiejętnie się bronili i czyhali na okazję do podwyższenia wyniku. Takową miał w 56 min Miroslav Božok jednak bramkarz Olimpii jakimś cudem zachował czyste konto. Obydwie strony mogły jeszcze zmienić wynik meczu, ale nie były to jakieś stuprocentowe okazje. Ostatecznie, Górnik zasłużenie pokonał Olimpię 1:0.

Olimpia Grudziądz – Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
Bramka: Szmatiuk 49
Olimpia: Osiecki - Bielawski, Łabędzki, Piter-Bučko, M. Woźniak - Suchocki (66 Kaczmarek), Kłus, Gawęcki (33 Ruszkul), Smoliński, Szczot - Kowalczyk (78 Banasiak)
Górnik: Prusak - Tadrowski, Szmatiuk, Kalkowski, Mráz - Bonin (76 Zwoliński), Bielák, Nikitović, Nowak, Božok (71 Kozačuks) - A. Woźniak
Żółte kartki: Ruszkul, Smoliński, Kłus - Bielák, Nikitović