Górnik Łęczna - Olimpia Grudziądz 1:3. Zielono-czarni kontynuują słabą passę

KK
Piłkarze Górnika Łęczna obniżyli loty po udanym początku sezonu w ich wykonaniu. W meczu ósmej kolejki rozgrywek podopieczni Rafała Wójcika przegrali przed własną publicznością 1:3 z Olimpią Grudziądz.

To była dla zielono-czarnych druga porażka z rzędu i czwarty kolejny mecz bez zwycięstwa. W dodatku, "Górnicy" przegrali pierwsze domowe spotkanie o punkty od 3 marca, gdy jeszcze na poziomie pierwszoligowym ulegli Wigrom Suwałki.

Do przerwy łęcznianie remisowali z Olimpią 0:0, ale obie drużyny mogły strzelić gola jeszcze przed przerwą. Jednak gościom brakowało skuteczności, a także dobrymi interwencjami popisywał się stojący między słupkami miejscowych Damian Podleśny. Natomiast dla Górnika dobrą okazję miał Dawid Dzięgielewski, lecz po jego strzale piłka wylądowała na poprzeczce bramki strzeżonej przez Wojciecha Muzyka.

W drugim kwadransie po zmianie stron przyjezdni szybko strzelili dwa gole. W 60. minucie piłkę w siatce umieścił Aghvan Papikyan, który zakończył udany kontratak Olimpii. Niedługo potem ormiański piłkarz asystował przy trafieniu Damiana Ciechanowskiego.

Bramkę na 3:0 zdobył zaś Przemysław Kita, a honorowy gol dla ekipy z Łęcznej był autorstwa Piotra Witasika, który strzelił samobója. Tym samym, był to już drugi mecz po zeszłotygodniowej porażce 0:2 z Elaną w Toruniu, w którym żaden z piłkarzy zielono-czarnych nie był w stanie zapisać się na liście strzelców.

"Górnicy" bardzo chcą się przełamać i zrehabilitować za ostatnie słabe wyniki (tylko dwa punkty w czterech kolejkach), ale za tydzień zespół trenera Wójcika czeka kolejne trudne zadanie. 8 września łęcznianie zmierzą się bowiem w Łodzi z Widzewem, który jest jednym z faworytów do awansu o poziom wyżej.

Górnik Łęczna - Olimpia Grudziądz 1:3 (0:0)
Bramki: Witasik 86 (s) - Papikyan 60, Ciechanowski 64, Kita 78

Górnik: Podleśny - Pisarczuk, Waleńcik, Rogala, Zagórski, Dzięgielewski (61 Wójcik), Tymosiak (53 Sosnowski), Łuszkiewicz, Korczakowski (78 Skałecki), Szysz, Chrzanowski (44 Wojciechowski). Trener: Rafał Wójcik

Olimpia: Muzyk - Ciechanowski, Witasik, Wawszczyk, Bielawski, Kaczmarek (90 Skibicki), Nakrošius, Handzlik (66 Kamiński), Marzec, Papikyan (77 Śmietanko), Kita (83 Hirsz). Trener: Mariusz Pawlak

Żółte kartki: Dzięgielewski, Tymosiak, Rogala, Wojciechowski - Nakrošius

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce)