Guz i Trzaskalska z Lublina walczyły w ME w biegach przełajowych w Portugalii

Katarzyna Guz (Żak Biała Podlaska) wywalczyła 41. pozycję, natomiast Izabela Trzaskalska (AZS UMCS Lublin) nie ukończyła rywalizacji podczas mistrzostw Europy w biegach przełajowych, rozegranych w niedzielę (12 grudnia) w portugalskiej Albufeirze.

Obie nasze zawodniczki walczyły w kategorii młodzieżowej (U-23). Złoto przypadło reprezentantce Turcji Meryem Erdogan, srebro zdobyła Hiszpanka Cristina Jordan, zaś na najniższym stopniu podium stanęła Emma Pallant z Wielkiej Brytanii.

W punktacji drużynowej (U-23) reprezentacja Polski sklasyfikowana została na ósmej pozycji. Wygrały Brytyjki, przed Rosjankami i Ukrainkami.