Imprezy w czwartek w Lublinie: Koncerty, kina, disco, wystawy

Kacper Sulowski
Archiwum
Udostępnij:
Koncerty, kino, dyskoteka czy wystawa? Sprawdź, gdzie warto się dziś wybrać.

* Lubelskie Dni Kultury Studenckiej

Drugi dzień koncertów na błoniach przyniesie nie mniejsze atrakcje. Na scenie pod Zamkiem zagrają: Shoot the Girls First, Helia, Eris is my homegirl, Eskimo Callboy.
Błonie pod Zamkiem Lubelskim, Lublin, ul. Zamkowa, godz. 18.00, wstęp wolny.

* Festiwal "Kody"

Kolejnego dnia festiwalu wysłuchamy koncertu "Pauline Oliveros gra Cage’a i Oliverom" - Pauline Oliveros (USA) i uczestnicy warsztatów (Polska)
Teatr Muzyczny, Lublin, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5, godz. 19.00.

* Prezentacja filmu dokumentalnego i książki "Do zobaczenia za rok w Jerozolimie"

Pełny tytuł książki brzmi "Do zobaczenia za rok w Jerozolimie - deportacje polskich Żydów w 1938 roku z Niemiec do Zbąszynia". Książka napisana pod redakcją dr hab. Izabeli Skórzyńskiej i Wojciecha Olejniczaka.
Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN, Lublin, ul. Grodzka 21, godz. 17.00, wstęp wolny.

* Spotkanie z cyklu "My Mamy"

"My Mamy" to cykliczne spotkania przy kawie i herbacie, podczas których mamy rozmawiają o gorszych i lepszych chwilach bycia Mamą, dzielą się doświadczeniem i wiedzą, plotkują i łamią stereotypy Mamy "uwięzionej z dzieckiem w domu".
Dzielnicowy Dom Kultury Węglin, Lublin, ul. Judyma 2a, godz. 17.30, wstęp wolny.

* 6. Urodziny Tektury

Specjalnie na tę okazję w kamienicy przy Sieniawskiej zagrają goście z USA - zespół Jucifer. To pionierski duet sludge’owego grania, który istnieje od 1993 roku. Są powszechnie znani z używania masywnych wzmacniaczy na scenie oraz nomadycznego trybu życia (od ponad dekady mieszkają w busie). Na scenie pojawi się też grupa Thaw z Sosnowca, czyli, jak sami mówią "black metalowo - noisowa naparzanka", muzycznie nawiązująca do Merzbow, ale też Sunn O.
Przestrzeń Działań Twórczych Tektura, Lublin, ul. Wieniawska 15a, godz. 20.00, wstęp - 15 zł.

* Festiwal Transeuropa

"Transeuropa Festiwal" - transeuropejski festiwal kultury, sztuki i polityki, odbywający się jednocześnie w 14 miastach Europy. Transeuropa tworzy ponadnarodową przestrzeń do swobodnego przepływu poglądów, działań i twórczości.
Dyskusja pt. "Rola asystenta kulturowego w edukacji dzieci uchodźczych" - Kawiarnia Kawka, Lublin, ul. Okopowa 9, godz. 17.30, wstęp wolny.
Wernisaż: Dorota Podlaska, Agata Borowa "Wolne tłumaczenie" - Galeria Labirynt, Lublin, ul. Grodzka 5a, godz. 19.00, wstęp wolny.
ArtLabel - spektakl "Matrioszka" - Warsztaty Kultury, Lublin, ul. Popiełuszki 5, godz. 20.00, wstęp wolny.

* Spektakl "Zwierzątka, małe zwierzenia"

Teatr Centralny, neTTheatre i Stowarzyszenie Artystów "Bliski Wschód" zapraszają na spektakl Pawła Passiniego, inspirowanego bajkami Siergieja Kozłowa "Zwierzątka, małe zwierzenia".
Warsztaty Kultury, Lublin, ul. Popiełuszki 5, godz. 18.00, bilety: 12 zł ulgowe, 20 zł normalne.

* Maraton Teatralny - Kosmos Gardzienic

Tym razem w ramach maratonu zobaczymy "Ifigenię w A." i "IIfigenię w T." w reżyserii Włodzimierza Staniewskiego.
Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice" - siedziba w Gardzienicach, godz. 19.00.

DYSKOTEKI

* Dansing w Domu Kultury

Dansing w Domu Kultury to cykliczna impreza, która będzie takim powrotem do przeszłości. To, co w latach 60, 70 i 80 sprawiało, że tłumy szturmowały dyskoteki, teraz wróci do Domu Kultury, start - godz. 21.00.
Klub Muzyczny Dom Kultury, Lublin, Krakowskie Przedmieście 19, wstęp - 10 zł.

* Shine after dark

Weekendowa impreza w klubie Shine. Za sterami rezydenci klubu, start - godz. 21.00.
Klub Shine, Lublin, ul. Jasna 7.

* Friday Sounds

I sala należy do Dj’a Martina Brixx’a, który wprowadzi Was w klimat muzyki house i pop, na II sali zagra Dj Baby Blue tworzący w klubie klimat muzyki hip-hop, r'n'b i rap oraz dancehall, start - godz. 20.00.
Klub 68, Lublin, Aleje Racławickie 70, wstęp wolny do 22, potem - 10 zł.

* Cool Disco

Jedyna impreza, na której możecie wygrać dwie butelki wysokoprocentowego trunku, start - godz. 20.00.
Klub Kino, Lublin, ul. Przechodnia 4.

* Casual Friday

Za konsoletami: Croupier i Looka, start - godz. 21.00.
Klub Cream, Lublin, Krakowskie Przedmieście 40.

* Let’s Groove

Projekt jest połączeniem miksowania dj'skiego, samplingu, wokalu oraz gry na instrumentach, start - godz. 21.00.
Klubokawiarnia Komitet, Lublin, Krakowskie Przedmieście 32, wstęp - 10 zł.

* Break vs Garage

W ostatni weekend działalności klubu organizatorzy zapraszają na imprezę w klimacie break i garage. Za sterami: Mikro i Young D, start - 21.00.
Klub Soundbar, Lublin, Aleje Racławickie 2a, bilety: 10 zł.

WYSTAWY

* Wystawa Dariusza Piekuta "Dwie drogi"

Tytułowe "dwie drogi" to nie tylko odniesienie do symbolicznej warstwy ikonograficznej prac, ale także dwie reprezentatywne dla artysty techniki: rysunek ołówkiem, piórkiem i ekoliną oraz malarstwo akrylowe na płótnie. W najnowszych pracach malarskich artysta operuje często metaforą, przeplatając naturalistyczne motywy z tekstem i figuratywnym ornamentem. Wystawa czynna do 28 czerwca.
Klub Spirala, Lublin, ul. Okopowa 9, wstęp wolny.

* Wystawa "Dziennik rysownika"

To spotkanie trojga artystów pochodzących z różnych kręgów kulturowych - Alastair'a MacLennana, Angie Seah i Mariusza Tarkawiana. Ich rysunki znacznie się różnią - w jednym przypadku jest to szybki, syntetyczny szkic, innym razem efekt długotrwałego swobodnego zapisu ruchu dłoni trzymającej węgiel lub obraz z wyobraźni o bajkowym kształcie. Wystawa czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00 - 19.00 do 6 czerwca.
Galeria Labirynt, Lublin, ul. Grodzka 5a, wstęp wolny.

* Wystawa "Wściekłość i hałas"

Michał Szymanek - autor zdjęć jest stałym bywalcem koncertów hardcore punk zarówno w Polsce jak i zagranicą. Dokumentuje je od 2000 roku. Do tej pory już kilkakrotnie wystawiał swoje fotografie.
Akademickie Centrum Kultury Chatka Żaka, Lublin, ul. Radziszewskiego 16, wstęp wolny.

* Wystawa prac Jacka Pałuchy

Jego prace są w prywatnych kolekcjach na wszystkich kontynentach,oprócz Antarktydy. Zajmuje się również plakatem (plakaty teatralne) rysunkiem satyrycznym (lokalny dodatek do Gazety wyborczej Częstochowa oraz kolorowy dodatek do Rzeczpospolitej) Był głównym twórcą sukcesu zespołu "Formacja nieżywych schabów". Grał także jedną z głównych ról w filmie Łukasza Wylężałka pt. "Balanga". Wystawę można oglądać do 11 czerwca.
Galeria Wirydarz, Lublin, ul. Grodzka 19, wstęp wolny.

* Wystawa z cyklu "Lekcje z kolekcji": "Meta-sztuka - konceptualizacje"

Dzieła prezentowane na wystawie pochodzą z lubelskich kolekcji sztuki współczesnej: Kolekcji Galerii Labirynt i Kolekcji Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz ze zbiorów prywatnych: Henryka Kusia, Jolanty Męderowicz i Zdzisława Kwiatkowskiego. Wystawę można oglądać do 10 czerwca od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 - 19.00.
Galeria Lipowa 13, Lublin, ul. Lipowa 13, wstęp wolny.

* Wystawa Michała Stachyry "Cud w Białej"

Na ścianach undergroundowych pomieszczeń Młodego Forum Sztuki pojawią się zakorzenione w ikonografii obrazy świętych wyłaniających się z tynku jako rodzaj pleśni, brudu czy nawet krwi. Niejednoznaczne sceny zbiorowe, ledwo widzialne jakieś postacie lub portrety utworzą rodzaj tajemniczych, odkrytych znalezisk. Wystawa czynna do 18 maja od poniedziałku do soboty w godzinach 11.00 - 17.00.
Galeria Biała, Lublin, ul. Narutowicza 32, wstęp wolny.

* Wystawa Danuty Krupskiej-Sołowiej "Pocztówki"

W jej malarstwie pozornie tylko panuje chaos. Ogląd jej obrazów w konsekwencji zmierza do konkluzji, że naszą własną rzeczywistość tworzymy w oparciu o wybrane fakty, zlepki wspomnień i sytuacji. Wizualność malarstwa artystki wymyka się jednoznacznym interpretacjom, jest wielowarstwowa i przełamuje nasze przyzwyczajenia percepcyjne. Wystawa czynna do 18 maja od poniedziałku do soboty w godzinach 11.00 - 17.00.
Galeria Biała, Lublin, ul. Narutowicza 32, wstęp wolny.

* Wystawa "Pomiędzy Lublinem a Paryżem"

Muzeum Lubelskie w Lublinie, Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają na otwarcie wystawy Tytusa Dzieduszyckiego - Sasa "Pomiędzy Lublinem a Paryżem". Ekspozycji towarzyszy obszerny katalog zawierający teksty Małgorzaty Kitowskiej-Łysiak, Doroty Kubackiej, Marcina Lachowskiego, Piotra Majewskiego, Andrzeja Turowskiego oraz rozmowę z Jeanem-Clarence’em Lambertem - krytykiem współpracującym w latach 60. XX wieku z ruchem "Phases".
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, wstęp wolny.

* Wystawa "Uzbrojenie polskie i obce XIV - XX w."

Podstawowa zawartością wystawy jest uzbrojenie zaczepne i ochronne z różnych okresów, pokazane w porządku chronologicznym i typologicznym. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Polskie malarstwo historyczne i batalistyczne"

Jest to niewielka wystawa niespełna 30 obrazów wybranych pod kątem tematycznym i prezentowanych według chronologii wydarzeń. Pośród tych wydarzeń najważniejsze to: obrona Częstochowy, odsiecz wiedeńska, bitwa pod Raszynem, odwrót armii napoleońskiej spod Moskwy, bitwa pod Stoczkiem, sceny z wojny polsko - bolszewickiej. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka ludowa regionu lubelskiego"

Zbiór prac, fotografii i obrazów przedstawiających dzieła malarskie, rzeźby i wyroby kowalstwa z naszego regionu. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Monety i medale na ziemiach polskich X - XX w.

Jest to prezentacja zarówno dziejów pieniądza, jak i historii sztuki medalierskiej w Polsce. Jest jedną z nielicznych stałych wystaw numizmatycznych w naszym kraju. Autorkami scenariusza są: w części odnoszącej się do monet Małgorzata Koperwas i Jolanta Ścibior, w części odnoszącej się do medali Małgorzata Koperwas. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka zdobnicza polska i obce"

Zbiór prezentuje wytwory rzemiosła polskiego i obcego powstałe od XVI do XX wieku. W obrębie ekspozycji wydzielono cztery odrębne przestrzenie, w których prezentowane są meble z różnych epok. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Obcego XVII - XIX w.

Zawiera 40 obrazów holenderskich, flamandzkich, włoskich, niemieckich i francuskich powstałych w XVII i XVIII w. i reprezentujących sztukę europejskiego baroku. Chlubą ekspozycji jest "Piłat umywający ręce" Hendricka ter Brugghena, wybitnego malarza holenderskiego z początku XVII wieku.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Polskiego XVII - XIX w.

Galeria zawiera blisko 140 obrazów. Wnętrze podzielone jest przestrzennie i kolorystycznie na trzy części odpowiadające kolejnym okresom historycznym. Prezentację rozpoczyna malarstwo polskiego baroku połączonego z okresem stanisławowskim - głównie portrety, z których najstarszy to XVII-wieczny portret królowej Bony.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Polskiego XX w.

Jest pierwszą w Lublinie po wojnie prezentacją zbiorów malarstwa współczesnego, stanowiącego własność Muzeum Lubelskiego. Celem tej ekspozycji jest ukazanie historii współczesnego malarstwa polskiego w oparciu o obrazy do tej pory nieznane lub rzadko prezentowane na czasowych wystawach tematycznych.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa stała w Dworku Wincentego Pola

W zabytkowej części dworku na stałej wystawie prezentowana jest literacka biografia W. Pola, efekty prac badawczych z dziedziny geografii i etnografii, rękopisy utworów, wizerunki poety, fotografie najbliższych osób, pamiątki rodzinne. W pomieszczeniach dolnej kondygnacji prezentowane są wystawy czasowe; literackie, historyczne, geograficzne oraz sztuki. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Dworek Wincentego Pola, Lublin, ul. Kalinowszczyzna 13, wstęp wolny.

* Wystawa "Józef Czechowicz 1903 - 1939"

Celem wystawy jest przybliżenie biografii literackiej autora "w błyskawicy" szerszemu kręgowi odbiorców. Znalazły się na niej m.in. dokumenty, zdjęcia, rękopisy, tomiki poetyckie wydane za życia poety oraz powojenne wydania jego twórczości. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Muzeum literackie im. Józefa Czechowicza, Lublin, ul. Złota 3.

* KINO BAJKA, Lublin, ul. Radziszewskiego 8, tel. 81 533-88-72

Nad życie (Polska, 15 l.) 15.00, 18.45
Nietykalni (Francja, 12 l.) 16.45
Lęk wysokości (Polska, 15 l.) 20.30

* CINEMA CITY LUBLIN PLAZA, Lublin, ul. Lipowa 13, tel. 81 535-25-00

American Pie: Zjazd Absolwentów (USA, 15 l.) 14.15, 18.45
Avengers 3D - dubbing (USA, 8 l.) 10.00, 13.00, 16.00, 19.00
Avengers 3D - napisy (USA, 8 l.) 11.30, 14.30, 17.30, 20.30, 22.00
Dom w głębi lasu (USA, 15 l.) 16.45, 21.00
Dorwać Gringo (USA, 15 l.) 13.30, 17.30, 22.00
Dyktator (USA, 12 l.) 10.30, 12.30, 14.30, 16.30, 18.30, 20.30, 22.30
Królewna Śnieżka (USA, b. o.) 11.45
Mroczne cienie (USA, 15 l.) 10.40, 13.00, 15.20, 17.40, 20.00, 22.20
Nad życie (Polska, 15 l.) 12.00, 16.15, 18.15, 20.15, 22.15
Nietykalni (Francja, 12 l.) 15.00, 17.20, 19.40
Piraci! (Wielka Brytania, USA, b. o.) 10.00, 14.00
Piraci! 3D (Wielka Brytania, USA, b. o.) 12.45
Podróż na tajemniczą wyspę 3D (USA, b. o.) 10.30
Project X (USA, 12 l.) 11.15, 15.30, 19.30, 21.30
Tulisie. Przygoda w słonecznej krainie 3D (Hiszpania, b. o.) 10.00

* LOT, Świdnik, ul. Wyszyńskiego 14, tel. 81 751-24-61

Nieczynne

* METALOWIEC, Kraśnik, al. Niepodległości 44, tel. 81 825-15-84

American Pie: Zjazd Absolwentów (USA, 15 l.) 18.00, 20.00

* SYBILLA, Puławy, al. Partyzantów 6, tel. 81 886-33-88

Nietykalni (Francja, 12 l.) 17.15
Tulisie. Przygoda w słonecznej krainie 3D (Hiszpania, b. o.) 14.00
Project X (USA, 12 l.) 15.30, 21.00
Nad życie (Polska, 15 l.) 19.15

* STYLOWY, Zamość, ul. Odrodzenia 9, tel. 84 639-23-13

Dyktator (USA, 12 l.) 13.00, 15.00, 17.00, 19.00, 21.00
Project X (USA, 12 l.) 12.15, 16.30
Mroczne cienie (USA, 15 l.) 14.15, 18.30, 20.45
Avengers 3D (USA, 8 l.) 15.00, 17.45, 20.30
Nad życie (Polska, 15 l.) 10.00, 13.15

* KULTURA, Chełm, pl. Tysiąclecia 1, tel. 82 563-00-81

Królewna Śnieżka (USA, 12 l.) 17.00
Terytorium Wroga (Francja, 15 l.) 19.30

TEATRY

* TEATR IM. H. CH. ANDERSENA, Lublin, ul. Dominikańska 1, tel. 81 532-16-28

Nieczynny

* TEATR IM. JULIUSZA OSTERWY, Lublin, ul. Narutowicza 17, tel. 81 532-42-44

Na końcu łańcucha - 19.00

* TEATR MUZYCZNY, Lublin, ul. Marii Skłodowskiej - Curie 5, tel. 81 532-76-13

Nieczynny


Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie