MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Imprezy w Lublinie i regionie. W weekend nie siedź w domu!

ASK, SM, PAF
"Kaniorowcy" wystąpią ponownie w muszli koncertowej.
"Kaniorowcy" wystąpią ponownie w muszli koncertowej. materiały zespołu
Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was imprezowy rozkład #jazdy w Lublinie i regionie. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Przy parafii JPII - Festyn Rodzinny

W sobotę o 10 rozpocznie się turniej piłki nożnej i siatkowej na "Boisku Małego Lolka". Od 16.15 Centrum Jana Pawła II, organizator imprezy, zaprasza na uroczyste dziękczynienie parafii lubelskich za kanonizację św. Jana Pawła II, a o 18.30 na koncert Magdy Anioł. W niedzielę festyn rozpocznie się o godz. 13.30. W programie imprezy znalazł się m.in. poczęstunek przy plebanii, zumba, występy przedszkolaków, mecz piłki nożnej: księża archidiecezji lubelskiej kontra najlepsza drużyna osiedlowa.

Sobota i niedziela przy parafii pw. św. Jana Pawła II w Lublinie (ul. Biskupa M. Fulmana 9), wstęp wolny.

Przy Drodze Męczenników Majdanka - warsztaty świętojańskie

Czeka nas spotkanie z dawną tradycją, obrzędami, wicie wianków, pisanie gęsim piórem, tańce, a następnie dwie cudowne rusałki z zespołu KipiKasza przeniosą nas w świat magicznego polskiego folku.

Sobota, godz. 10-13, tereny zielone przy Drodze Męczenników Majdanka (obok restauracji "Pikolo"), wstęp wolny.

Na Moście Kultury - mali naukowcy i kuchnia wege

Praktyczną wiedzę będzie można zdobyć na Moście Kultury w niedzielę. W samo południe wystartuje "Warsztat naukowca", podzielony na trzy moduły: domowe laboratorium chemiczne, fizyczne iluzje optyczne, CSI - Kryminalne zagadki Lublina. O godz. 15.00 rozpoczną się warsztaty kulinarne pod tytułem "Kuchnia pana Tofu". Ich uczestnicy dowiedzą się m.in. z czego można przygotować wegańskie kotlety, pulpety i burgery; jakie przyprawy stosować do potraw wegańskich; jak zrobić wegańskie sushi i przygotować idealne tofu. O tej samej godzinie ruszą warsztaty pierwszej pomocy, prowadzone przez Michała Bojara. Młodzież dowie się na nich, co zrobić, gdy znajdzie się poszkodowanego na ulicy.

Niedziela, Most Kultury, ul. Zamojska, od godz. 15.00, wstęp wolny.

W galerii Labirynt - Lublin jest kobietą

Joanna Lewicka w "domowej" scenografii opowie cztery historie kobiet. "O kobietach w różnym wieku, z różnych miast i środowisk. Historie o miłości i zdradzie, ale przede wszystkim o tęsknocie i marzeniach". W projekcie "Vulva. Lublin jest kobietą" zagrają aktorzy lubelskich teatrów: Katarzyna Tadeusz, Iga Załęczna, Ilona Zgiet, Jarosław Tomica i Angelika Kujawiak. Materiały wideo: Maria Porzyc, Karol Rębisz. Scenografia: Nordyk.

Sobota - niedziela, galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, godz. 20.00. Wejście na teren instalacji od godz. 15.00, wstęp wolny.

Na Moście Kultury - tańce i warsztaty

W sobotę na Moście Kultury rozbrzmiewać będzie muzyka ludowa. O godz. 17.00 rozpocznie się, poprzedzone warsztatami, widowisko obrzędowe "Sobótki" . Zaś o godz. 19.00 Kapela Braci Dziobaków poprowadzi warsztaty tańca, na których będzie można nauczyć się tańczyć oberki, polki, mazurki, podróżniaki destymflandzkie oraz tańce lubelskie, janowskie i radomskie. Okazją do sprawdzenia nabytych umiejętności będzie zaplanowany na godz. 20.00 koncert kapeli, połączony z potańcówką. O godz. 23.00 ruszy, zamykająca program sobotniego wieczoru, after party.

Sobota, Most Kultury, ul. Zamojska, od godz. 17.00, wstęp wolny.

W muszli koncertowej - "kaniorowcy"

Koncerty Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej "Lublin - Lublinowi" w tym roku odbędą się już po raz trzynasty. Jest to okazja do zaprezentowania aktualnego potencjału artystycznego zespołu oraz podsumowania całorocznej pracy szkoleniowej. Przez trzy dni na scenie muszli zaprezentuje się aż 17 grup "kaniorowców" (łącznie ok. 550 osób); od Seniorów oraz I i II Reprezentacji poczynając, na najmłodszych kończąc.

Sobota - niedziela, muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim, godz. 17.00, wstęp wolny.

W skansenie - Sobótka

V edycja Festynu Edukacyjnego Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na noc św. Jana. W programie: wicie wianków, sobótkowe zabawy i pląsy, wydarzenia dnia codziennego w okresie letniego przesilenia, opowieści magiczne o ziołach, noc św. Jana w ikonografii, konkursy: szukanie kwiatu paproci, najpiękniejszy wianek, rysowanki dla dzieci, przedstawienie zespołu obrzędowego z Hańska, puszczanie wianków, spektakl improwizacji ruchowej i symboliki ciała "Cudowne źrebię" na podstawie tekstu Oskara Kolberga (występują: Joanna Belzyt, Aleksandra Bidzińska), tańce plebejskie w wykonaniu zespołu Belriguardo, zabawa przy ognisku na wyspie przy muzyce zespołu ludowego Bokoryna.

Sobota, Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96, bilety 6-12 zł.

W Opolu Lubelskim - Manufaktura Smaku

W programie tegorocznej edycji m.in. owocowa osada, wesołe miasteczko, atrakcje dla najmłodszych, stoiska i degustacja produktów lokalnych, turniej piłkarski, pokazy i stoiska rzemieślnicze, loteria fantowa. Występy na głównej, dużej scenie rozpocznie Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Następnie planowany jest blok hiphopowy, wystąpią Żywy, Raptor i Beatbox. W dalszej kolejności: Killoff, Pawkin i, jako główna gwiazda, zespół Dżem. Po koncercie odbędzie się pokaz fajerwerków. Na finisz: after party, na którym zagra DJ Nexxus.

Niedziela, Opole Lubelskie, park Miejski, od godz. 14.00, wstęp wolny.

W Kraśniku - otwarcie zalewu

Powitanie lata w Kraśniku upłynie w rytmach disco polo. W programie imprezy przewidziano występy dzieci i młodzieży z CKiP oraz występ grupy MasaFlow. Na godz. 18.30 zaplanowano koncerty muzyczne. Wystąpią: Marvel, Classic i Masters. Koncertom towarzyszyć będzie piknik ekologiczny, w czasie którego rozstrzygnie się konkurs na ekologiczną zabawkę. Obejrzymy także pokaz ekologicznej mody. Zwieńczeniem zabawy będzie pokaz sztucznych ogni i bomb wodnych (godz. 23.00).

Niedziela, Kraśnik, nad zalewem, start o godz. 13.00, wstęp wolny.

W klubie Dwa Piętra - Soniamiki

Basistka i kompozytorka Soniamiki jest autorką dwóch płyt. W 2009 roku nakładem berlińskiej wytwórni Moanin ukazał się jej debiutancki, solowy album "7pm", a w 2012: drugi, pod tytułem "SNMK".

Sobota, Dwa Piętra, ul. Okopowa 5, godz. 20.00, bilety 15 zł.

W restauracji "Jezucika" - pieśni świętojańskie

"Jezuicka" to nowe miejsce na kulturalnej mapie Lublina. Restauracja zaprasza na kolejny koncert zespołu wokalnego prowadzonego przez Monikę Mamińską-Domagalską z Fundacji Muzyka Kresów. W programie głównie świętojańskie pieśni, śpiewane tradycyjnym, tzw. białym głosem.

Sobota, restauracja "Jezuicka", ul. Jezuicka 4, godz. 20.00, wstęp wolny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski