Kickboxing: Wojciech Jastrzębski z Kaliny Lublin wyróżniony przez ministra sportu

Wojciech Jastrzębski (Kalina Lublin) stanął w tym roku na podium MŚ seniorów w Dublinie archiwum klubu
Wojciech Jastrzębski z MKS Kalina Lublin znalazł się w gronie 12. przedstawicieli kickboxingu, który został wyróżniony przez ministra sportu - Joannę Muchę, za osiągnięcie wybitnych wyników sportowych w 2011 roku.

Lublinianin wywalczył w tym roku m.in. brązowy medal podczas listopadowych mistrzostw świata seniorów w kickboxingu, w kategorii +91 kg (formuła full contact), rozegranych w stolicy Irlandii Dublinie.

Przypomnijmy, że lubelski zawodnik, podopieczny trenerów Grzegorza Adamczyka oraz Macieja Kaznowskiego zanotował fantastyczny występ w Irlandii. W swoim pierwszym pojedynku nie dał żadnych szans Aidynowi Abdrakhmanovi z Kazachstanu, później wygrał z Rosjaninem Władymirem Połtawskim, natomiast w walce o wejście do finału, przegrał po bardzo wyrównanym boju z Turkiem - Hamzą Kendircioglu (1:2), który później został mistrzem świata.