Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kiedy dzieci się nudzą… tworzą eko-kartki! Nagrodziliśmy zwycięzców w naszym bożonarodzeniowym konkursie

Anna Sikora
Anna Sikora
Małgorzata Genca
Małgorzata Genca
Cezary pracował nad swoją kartką dwa tygodnie, Elizę zainspirowały wiórki z temperówki, Jakub wykorzystał resztki koronek i lniany sznurek, a Julia pokazała naturalne piękno szyszek. Tym sposobem powstały bożonarodzeniowe eko-kartki z motywem bromki choinkowej, które zwyciężyły w wielkim świąteczno-ekologicznym konkursie Kuriera Lubelskiego.
Cezary pracował nad swoją kartką dwa tygodnie, Elizę zainspirowały wiórki z temperówki, Jakub wykorzystał resztki koronek i lniany sznurek, a Julia pokazała naturalne piękno szyszek. Tym sposobem powstały bożonarodzeniowe eko-kartki z motywem bromki choinkowej, które zwyciężyły w wielkim świąteczno-ekologicznym konkursie Kuriera Lubelskiego. Małgorzata Genca
Cezary pracował nad swoją kartką dwa tygodnie, Elizę zainspirowały wiórki z temperówki, Jakub wykorzystał resztki koronek i lniany sznurek, a Julia pokazała naturalne piękno szyszek. Tym sposobem powstały bożonarodzeniowe eko-kartki z motywem bromki choinkowej, które zwyciężyły w wielkim świąteczno-ekologicznym konkursie Kuriera Lubelskiego.

Po długiej i trudnej naradzie kapitulny konkursowej, wybraliśmy i nagrodziliśmy zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Cezary Makiewicz, który za swoją pracę otrzymał Zestaw klocków Lego – Wizyta Świętego Mikołaja. Drugie miejsce zdobyła Julia Czarachowicz, którą nagrodziliśmy grą planszową Minecraft Builders & Biomes. Na trzecim miejscu znalazła się praca Elizy Banach, dla której przygotowaliśmy nagrodę w postaci zestawu, na który złożyły się książka „Rok w lesie” oraz gra planszowa „Grzybobranie w Zielonym Gaju”. Przyznaliśmy też wyróżnienia dla Aleksandry Rozwadowskiej, Jakuba Nieścura, Wojciecha Markiewicza oraz Adama Dubiela.

- Usłyszałam o tym konkursie w szkole i bardzo chciałam wziąć w nim udział. Zrobiłam bombkę ze skórek mandarynki, wzięłam wiórki po ostrzeniu kredek i wyszła z tego choinka i śnieżynki – opowiada o swojej kartce ośmioletnia Eliza Banach.
Cezary, zwycięzca naszego konkursu, postanowił wykorzystać więcej materiałów. Przy pomocy, między innymi, pieczonej skórki mandarynki, części telefonu, wstążek, nakrętek, śrubek, nasion, szyszek, a nawet spławika wędkarskiego i starego bezpiecznika stworzył piękną, świąteczną opowieść.

- Praca Cezarego zachwyciła nas wielowątkowością i pomysłowością w wykorzystaniu nieoczywistych materiałów. Praca Julii jest stworzona jedynie z naturalnych materiałów, z kolei praca Elizy wyróżnia się niezwykłą estetyką i spójnością tematyczną. Cieszymy się, że wszyscy młodzi twórcy wykazali się ogromną kreatywnością i świadomością ekologiczną – tłumaczy Iwona Sikora-Augustynek, Dyrektor Biura Reklamy Kuriera Lubelskiego.

Cieszymy się podwójnie, ponieważ praca na eko-kartkami stała się również doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu i oderwania się od telewizorów, komputerów i sprzętów elektronicznych.

- Kiedy dzieci się nudzą zachęcam je do wspólnego tworzenia prac plastycznych. Zamiast telewizora czy komputera, robimy coś manualnie i dzieci bardzo chętnie angażują się w taką aktywność. Takie wspólne tworzenie jest bardzo ważne, bez względu na efekt pracy. Cezary pracował nad tą kartką dwa tygodnie. Razem z Tymonem, młodszym bratem, który bardzo chciał pomagać, wciąż wyszukiwali jakieś rzeczy i wymyślali co można z nich zrobić. Chłopcom podpowiadali też rodzice, więc ta kartka była wspaniałym doświadczeniem dla nas wszystkich – podkreśla pani Mirosława, babcia Cezarego i Tymona.

- Do tworzenia zainspirowały nas też spacery po lesie. Pomyśleliśmy, że skoro sprzątamy mieszkanie przed świętami, możemy również posprzątać las i z tego sprzątania powstała eko-kartka – dodaje pani Marta, mama chłopców.

Dziękujemy naszym młodym twórcom za ich otwartość, kreatywność i za wspaniałe ekologiczne inspiracje.

Dziękujemy też naszej kapitule konkursowej, w której zasiedli: Henryk Łucjan Prezes Zarządu Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny, Agnieszka Hałasa, Dyrektor wydziału Komunikacji i Promocji LHS, Roman Sakowicz z Wydziału Organizacji, Komunikacji Społecznej i Mediów RDLP w Lublinie, Piotr Łukaszewski, Kierownik Oddziału Ochrony Przyrody i Informacji o Środowisku UMWL, Tomasz Fulara Prezes MPK Lublin, Aneta Sławińska z Grupy „Naturalnie do lasu” , Iwona Sikora -Augustynek, Dyrektor Biura Reklamy Kuriera Lubelskiego, Anna Sikora z Biura Reklamy Kuriera Lubelskiego oraz Marcin Jaszak, reprezentujący redakcję Kuriera Lubelskiego.

Tu podaj tekst alternatywny

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski