Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs na Eko-kartkę rozstrzygnięty! Przysłaliście do nas piękno i radość

Redakcja
1 miejsce - Cezary Makiewicz
„Z czystym otoczeniem świętujmy Boże Narodzenie” – takie życzenia znalazły się na najpiękniejszej Eko-kartce stworzonej przez Cezarego. Rozstrzygnęliśmy konkurs na bożonarodzeniową Eko-kartkę z motywem bombki choinkowej. Jak co roku jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszej kreatywności i ogromnej świadomości ekologicznej.

Podczas oceny Waszych prac braliśmy pod uwagę oryginalność pomysłu, estetkę wykonania, kreatywność oraz zgodność z tematem. Wszystkie prace oglądaliśmy z ogromną przyjemnością, a podczas oceny, pojawiło się wśród nas wiele nowych pytań i tematów dotyczących ochrony środowiska. Wybór zatem nie był łatwy, ale dzięki Waszym życzeniom praca kapituły stała się ogromną przyjemnością. Dziękujemy!

Zwycięską Eko-kartkę stworzył Cezary, który do swojej pracy użył niesamowitej ilości materiałów, połączonych w wielką, świąteczną opowieść. Cezary wygrywa Zestaw klocków Lego – Wizyta Świętego Mikołaja.

Drugie miejsce zdobyła Julia, której kartka wyróżniła się nie tylko oryginalnością i estetyką. Kartka ta jest w pełni ekologiczna, zarówno pod względem tematu, jak i użytych, naturalnych materiałów. Julia, za swoją kreatywność, otrzymuje grę planszową Minecraft Builders & Biomes.

Trzecie miejsce zdobyła Eliza, której kartka wyróżniła się doskonałą spójnością estetyczną oraz pomysłowo wykorzystanymi, naturalnymi materiałami. Dla Elizy przygotowaliśmy nagrodę w postaci zestawu, na który składają się książka „Rok w lesie” oraz gra planszowa „Wiewiórka i gawron”.

- Praca kapituły nie była łatwa. Kartki były bardzo urozmaicone i składały się z wielu elementów, a kompozycje nadawały im oryginalności. Widać było też ogromną kreatywność w doborze materiałów. Byliśmy zachwyceni wszystkimi pracami i cieszymy się, że takie konkursy są organizowane przez Kurier Lubelski, ponieważ stanowią kolejny element promocji postaw życiowych wobec wyzwań, które spotykamy na co dzień, czyli ochrona środowiska, tworzenie wokół siebie piękna i dzielenie się tymi ideami z innymi – podkreśla Henryk Łucjan, członek kapituły, prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny.

Wybór nie był łatwy, a punktacja jaką otrzymały poszczególne prace bardzo zbliżona, w związku z tym kapituła postanowiła przyznać dodatkowo cztery wyróżnienia od PKP Linii Hutniczej Szerokotorowej i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Otrzymali je Aleksandra, Jakub, Wojciech oraz Adam.

- Lasy państwowe rokrocznie biorą czynny udział w różnego rodzaju konkursach i imprezach, które mają na celu promocję ekologii. Zwróciliśmy uwagę na kartki wykonane z naturalnych surowców pochodzących z lasu. Dla każdego leśnika i przyrodnika, las jest pewnego rodzaju domem. Z tego względu parce, nawiązujące do tematyki leśnej, są bliskie naszym sercom. Do tego urzekła nas kreatywność, technika wykonania i estetyka – podkreśla Roman Sakowicz z Wydziału Organizacji, Komunikacji Społecznej i Mediów RDLP w Lublinie.

Dziękujemy naszym młodym twórcom za nadesłane Eko-kartki. Wasza praca stanowi dla nas niezwykłą inspirację.

Dziękujemy też naszej kapitule konkursowej, w której zasiedli: Henryk Łucjan Prezes Zarządu Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny, Agnieszka Hałasa, Dyrektor wydziału Komunikacji i Promocji

LHS, Roman Sakowicz z Wydziału Organizacji, Komunikacji Społecznej i Mediów RDLP w Lublinie, Piotr Łukaszewski, Kierownik Oddziału Ochrony Przyrody i Informacji o Środowisku UMWL, Tomasz Fulara Prezes MPK Lublin, Aneta Sławińska z Grupy „Naturalnie do lasu” , Iwona Sikora -Augustynek, Dyrektor Biura Reklamy Kuriera Lubelskiego, Anna Sikora z Biura Reklamy Kuriera Lubelskiego oraz Marcin Jaszak, reprezentujący redakcję Kuriera Lubelskiego.

Tu podaj tekst alternatywny

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski