Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykarskie derby Lublina: Novum o półtorej kwarty od sensacji (ZDJĘCIA)

Tomasz Biaduń
Novum Lublin przegrało z Olimpem-Start Lublin 68:84 w derbowym meczu drugiej rundy Pucharu Polski. Wynik nie odzwierciedla jednak ani trochę przebiegu spotkania, które przez większą część toczyło się... pod dyktando młodziutkiej drużyny Sławomira Depty i Piotra Karolaka.

Wygrana Novum, niezły debiut Celeja (ZDJĘCIA)

Start dopiero w trzeciej kwarcie wyszedł pierwszy raz na prowadzenie w tym meczu, a szalę zwycięstwa przechylił w czwartej kwarcie, którą wygrał 23:15.

Rozmowa z Grzegorzem Gospodarkiem, prezesem Novum

Novum należą się wielkie brawa, bo stawiło czoła drużynie o wiele bogatszej (budżet Startu jest kilkadziesiąt razy większy), bardziej doświadczonej, a przede wszystkim grającej w wyższej klasie rozgrywkowej. Przez blisko 30 minut zanosiło się na sensację, jednak lubelska młodzież ostatecznie nie wytrzymała presji oraz naporu starszych kolegów. Najlepszym strzelcem meczu był Rafał Król - 18 pkt.

Niektórzy gracze Olimpu-Start Lublin mogą mieć obcięte pensje

Novum Lublin - Olimp-Start Lublin 68:84 (23:16, 18:21, 12:24, 15:23)
Widzów: 500
Sędziowali: Adam Kołoszewski i Grzegorz Łata z Lublina
Novum: Król 18 (1x3), Gospodarek 12 (2x3), J. Karolak 10 (2x3), B. Karolak 9, Ciechociński 9 (3x3), Stachera 4, Jung 2, Szeleźniak 2, Wiśniewski 2, Pawelec, Kryśko.
Trener: Sławimir Depta.

Olimp-Start: Prażmo 16, Kwiatkowski 13, Szymański 13 (3x3), Myśliwiec 12, Sikora 10 (1x3), Aleksandrowicz 7 (1x3), Jagoda 6, Stefaniuk 5, Prostak 2.
Trener: Dominik Derwisz.