Koszykówka: Wikana-Start Lublin przegrała z SKK Siedlce i odpadła z PP

Krótko, bo tylko na jednej rundzie trwała przygoda pierwszoligowych koszykarzy Wikany-Startu Lublin z Intermarche Basket Cup. We wtorek, podopieczni Dominika Derwisza przegrali na wyjeździe z występującym szczebel niżej SKK Siedlce 71:86.

Nikt w lubelskim klubie tego głośno nie mówił, ale dla Wikany-Startu ważniejsze są rozgrywki ligowe, a nie pucharowe. W Siedlcach czerwono-czarni wystąpili bez kilku podstawowych zawodników m.in. Wojciecha Szawarskiego, a szansę gry dostali zmiennicy. W pierwszej rundzie PP Wikana-Start miała wolny los, a SKK pokonał Polonię Warszawa 84:64.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy grali szybko i skutecznie, obejmując prowadzenie 17:3. Warto dodać, że goście pierwszy celny rzut za dwa punkty oddali dopiero w ósmej minucie. Druga kwarta zakończyła się minimalną wygraną czerwono-czarnych, ale trzecie dziesięć minut to znów przewaga miejscowych. Ostatnią odsłonę spotkania wygrali lublinianie i to ośmioma oczkami, ale SKK już wcześniej wypracował sobie dużą zaliczkę i nie dał się doścignąć.

SKK Siedlce – Wikana-Start Lublin 86:71 (29:13 13:14 25:17 19:27)
SKK: Sobiło16 (4×3), Sulima 15 (3×3), Weres 14 (2×3), Ratajczak 8, Bal 8 (2×3), Nędzi 7, Osiński 6, Woźniak 4, Dębski 3, Perciński 3 (1×3), Gałan 2
Wikana-Start: Sikora 20, Wiśniewski 17, Kaczmarski 13 (3×3), Michalski 10, Kowalski 7, Hałas 4, Kosior, Szczepaniak