Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Lubelskie. Awans zawodowy dla lubelskich nauczycieli. Czy oznacza to dla nich też wyższe płace?

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Małgorzata Genca
Małgorzata Genca
157 nauczycieli kontraktowych pracujących w lubelskich szkłach zdało egzamin na nauczyciela mianowanego. W poniedziałek otrzymali potwierdzenie awansu. Oznacza to dla nich m.in. wzrost pensji o 430 zł.

Wręczenie aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego odbyło się w poniedziałek (29.08) w Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego.

- Stopień nauczyciela mianowanego uzyskuje nauczyciel kontraktowy, który po przepracowaniu 2 lat od uzyskania tego stopnia, odbył staż trwający 2 lata i 9 miesięcy oraz zdał egzamin przed komisją powołaną przez Prezydenta Miasta Lublin – informuje Izolda Boguta z biura prasowego ratusza.

W lipcu 2022 r. do egzaminu przystąpiło 157 osób. Wszyscy go zdali. Wśród nich największą grupę stanowili nauczyciele: wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowawcy świetlic.

- Uzyskanie stopnia nauczyciela mianowanego wiąże się ze wzrostem od 1 września bieżącego roku wynagrodzenia zasadniczego o 430 zł. Wysokość minimalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela kontraktowego wynosi 3167 zł, natomiast wynagrodzenie nauczyciela mianowanego to 3597 zł – wylicza Boguta.

Od kwietniu 2000 roku, czyli wejścia w życie znowelizowanej Karty Nauczyciela, w Lublinie odbyło się 41 egzaminów na nauczyciela mianowanego. Awans uzyskało 3 240 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski