reklama

Lubelskie dzielnice chwalą studium zagospodarowania, ale są też jego krytycy

Artur JurkowskiZaktualizowano 
Artur Jurkowski
Zwolennicy studium chwalą dokument, przeciwnicy, głównie „obrońcy” górek czechowskich - protestują. Do 5 sierpnia służby wojewody muszą rozstrzygnąć czy uchwała została podjęta zgodnie z prawem.

Ratusz zaczął kampanię dotyczącą korzyści płynących dla mieszkańców z nowego „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Lublina”.

Dokument przyjęty przez radnych pod koniec czerwca budzi olbrzymie spory. Dotyczą głównie dopuszczenie budownictwa wielorodzinnego na części górek czechowskich.

- Studium dotyczy całego miasta nie tylko górek czechowskich - podkreślał w czwartek Krzysztof Żuk, na konferencji prasowej.

Czytaj także

Żuk wskazywał na korzyści płynące z rozstrzygnięć nowego studium. M.in. objęcie ochroną ogródków działkowych, wskazaniem nowych obszarów pod budownictwo mieszkaniowe np. na Szerokim.

- Po latach oczekiwań dostaliśmy zielone światło do rozwoju - mówił Józef Kaźmierczak, przewodniczący zarządu Szerokiego.

Część mieszkańców i radnych miejskich protestuje przeciwko przyjętemu studium.

- Wpłynęło osiem skarg - poinformował Marek Wieczerzak, rzecznik prasowy wojewody.

Służby wojewody oceniają uchwałę w sprawie studium pod względem jej zgodności z prawem. Mają na to czas do 5 sierpnia.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Sesja Rady Miasta Lublin. Tuż przed północą radni zajęli się...

Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 29

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

w
wierzchowiny
2019-07-26T12:55:32 02:00, nn:

Ile można o tych górkach gdziekilka osob ma wystawione chałupy na góreczach i teraz nie chce mieć sąsiadów

No właśnie. Ile można zwoływać konferencji prasowych w sprawie dotyczącej interesów uprzywilejowanego dewelopera, które rozciągają się przez cały obszar Górek Czechowskich?

a
ale o co chodzi?
2019-07-26T12:56:01 02:00, ehh:

studium to nie tylko górki przypominam, ci"pseudo obrońcy"

Napisz to prezydentowi i jego klubowi radnych, którzy w sprawie Górek Czechowskich inicjowali i uchwalali referendum lokalne.

W
Wielokropek
2019-07-26T11:23:15 02:00, Gość:

Studium porządkuje przestrzeń miejską i powinno zostać uchwalone jak najszybciej!

Chyba uchylone, bo uchwalone zostało niemal miesiąc temu z niedzieli na poniedziałek. Telewidzu obudź się!

e
ehh

studium to nie tylko górki przypominam, ci"pseudo obrońcy"

n
nn

Ile można o tych górkach gdziekilka osob ma wystawione chałupy na góreczach i teraz nie chce mieć sąsiadów

m
max

ile można zarobić na górkach czechowskich? też chciałbym cos liznąć z tego tortu. powiedzmy ze dwa mieszkania 70 metrowe

k
krak

mam nadzieje ze wojewoda nie zgodzi sie na niejasne interesy dewelopera z radnymi w sprawie gorek. mieszkancy wyraznie nie chca tam zadnych blokow. chca miec czyste i zdrowe powietrze w lublinie

a
amen
2019-07-26T09:06:03 02:00, Tysek:

Gorki nikogo nie obchodzę referendum wyraźnie to pokazało . Ludzie chcą parku. Obrońcy maja wille na górkach i bronią ale widoku z okna

amen

J
Jajus
2019-07-26T09:04:14 02:00, Ren:

Gorki to tylko 1% miasta a i tak jetem za parkiem

Tylko 1% miasta, a 99% uwagi? Dlaczego referendum nie dotyczyło większej części Lublina, a tylko tego 1%?

J
Jajus
2019-07-26T09:06:03 02:00, Tysek:

Gorki nikogo nie obchodzę referendum wyraźnie to pokazało . Ludzie chcą parku. Obrońcy maja wille na górkach i bronią ale widoku z okna

To po co było je inicjować i wywalać do kosza ponad 0,5 miliona złotych?

T
Tysek

Gorki nikogo nie obchodzę referendum wyraźnie to pokazało . Ludzie chcą parku. Obrońcy maja wille na górkach i bronią ale widoku z okna

R
Ren

Gorki to tylko 1% miasta a i tak jetem za parkiem

V
VBT
2019-07-26T07:33:59 02:00, Gość:

Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. W sprawie Górek uważam, że udało się osiągnąć kompromis i skorzysta na nim zarówno właściciel terenu jak i mieszkańcy.

Urodził się 62 lata temu i dogadza jednemu!

s
szywrót na wywrót
2019-07-26T07:33:59 02:00, Gość:

Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. W sprawie Górek uważam, że udało się osiągnąć kompromis i skorzysta na nim zarówno właściciel terenu jak i mieszkańcy.

2019-07-26T07:42:19 02:00, Gość:

hehehehehehe dobreeee...

Wszystkim to pewnie nie ale jednemu, czy dwóm już tak?

Osiem wniosków o unieważnienie miało wpłynąć do wojewody, a wczoraj popierających zmianę było tylko dwóch?

Dlaczego więc tytuł brzmi, że zmianę studium chwalą dzielnice (2), ale są też jego krytycy (8)?

Czyż nie powinno być odwrotnie?

G
Gość
2019-07-26T07:33:59 02:00, Gość:

Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. W sprawie Górek uważam, że udało się osiągnąć kompromis i skorzysta na nim zarówno właściciel terenu jak i mieszkańcy.

hehehehehehe dobreeee...

Dodaj ogłoszenie