MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lubelskie uczelnie czekają na studentów. Do kiedy trwa rejestracja?

Anna Paszkowska
Anna Paszkowska
Dzień otwarty na Uniwersytecie Przyrodniczym.
Dzień otwarty na Uniwersytecie Przyrodniczym. Małgorzata Genca
Absolwenci czkają do 7 lipca na wyniki matur, a studenci bronią swoje prace dyplomowe. Każdy staje przed jednym wyborem. Którą z lubelskich uczelni wybrać? Jaki kierunek okaże się przyszłościowy? Uniwersytet Przyrodniczy pomaga i otwiera się w lato.

- Przeglądając propozycje uczelni skupiam się przede wszystkim na jej opinii i na ofercie, którą ma mi do zaoferowania. Zwracam uwagę na różnorodność kierunków do wyboru oraz na to, czy uczelnia poza programem studiów organizuje jakieś wydarzenia z nim związane. Patrzę również na możliwość udzielania się poza zajęciami (koła naukowe, chór, itd.) - mówi Patrycja, która bacznie przygląda się lubelskim uczelniom.

Dla szukających jeszcze informacji o rekrutacji i kierunkach studiów Uniwersytet Przyrodniczy przygotował Letni Dzień Otwarty, który odbędzie się 1 lipca na placu przed budynkiem Agro II przy ulicy Akademickiej 15, w godzinach 10:00-14:00. Zainteresowani uczelnią absolwenci szkół ponadpodstawowych mogą wziąć ze sobą koce, gdyż spotkanie z wykładowcami i studentami odbędzie się w letniej atmosferze z orzeźwiającą lemoniadą.

- W trakcie wydarzenia poznasz profesjonalnego dietetyka i dowiesz się jak przygotować zdrowy, ekologiczny posiłek. Nauczysz się też jak metodami kuchni molekularnej stworzyć odżywczy koktajl - zachęca do przyjścia Monika Jaskowiak, rzecznik prasowy Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. - Dostaniesz też niecodzienną szansę obejrzenia przedmiotów codziennego użytku w soczewce mikroskopu – dodaje.

Chętni będą mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami, grach planszowych lub adopcji samotnych roślin. Dodatkowo zaplanowane są warsztaty zaplatania wianków i tworzenia własnych kompozycji ziół.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie Fot. Łukasz Kaczanowski/Polska Press

Uniwersytet Przyrodniczy w tym roku przygotował 5 nowych kierunków studiów. Wśród nowości znalazł się m.in. Survival i animacja przyrodnicza, na którym studenci zdobędą umiejętności np. z zakresu technik przetrwania. Rejestracja trwa do 11 lipca.

Katolicki Uniwersytet Lubelski
Katolicki Uniwersytet Lubelski Łukasz Kaczanowski/archiwum

Rekrutację prowadzą też inne uczelnie z regionu. Katolicki Uniwersytet Lubelski, który poza nowym kierunkiem lekarskim oferuje też m.in. Coaching i doradztwo zawodowe (I stopnia). Zapisy kończą się 12 lipca.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Łukasz Kaczanowski/archiwum

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej również rozszerzył swoją ofertę edukacyjną o nowe kierunki studiów np. geoarcheologia, inżynieria światłowodowa, bezpieczeństwo radiacyjne. Uczelnia czeka na zgłoszenia kandydatów do 8 lipca.

Politechnika Lubelska
Politechnika Lubelska Fot. Łukasz Kaczanowski/Polska Press

Politechnika Lubelska oferuje 26 kierunków w tym dwie nowości - Energetykę oraz Sztuczną inteligencję w biznesie. Rejestracja trwa do 9 lipca.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Lublinie Małgorzata Genca/archiwum

Uniwersytet Medyczny także oferuje nowości i są to Terapia zajęciowa i Produkty farmaceutyczne i kosmetyczne – nauka i przemysł. Rejestracja (jednolite studia magisterskie i pierwszego stopnia) trwa do 12 lipca, a w przypadku kierunku techniki dentystyczne do 28 czerwca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski