Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lublin ciągle usuwa skutki nawałnicy. Prawie 1500 zgłoszeń o połamanych drzewach, co najmniej 100 uszkodzonych samochodów

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Łukasz Kaczanowski
1500 zgłoszeń w sprawie połamanych drzew, co najmniej 100 uszkodzonych lub całkowicie zniszczonych aut i 160 płotów. Lublin podsumowuje zniszczenia po wtorkowej (17 sierpnia) nawałnicy, która przeszła nad miastem.

Drugi dzień usuwania skutków nawałnicy, która przeszła we wtorek rano nad Lublinem. - W prace porządkowe zaangażowane są wszystkie miejskie służby – zapewnia Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza. I wskazuje: - Największe straty dotyczą drzewostanu. Do tej pory Biuro Miejskiego Architekta Zieleni przyjęło blisko 1500 zgłoszeń dotyczących uszkodzonych drzew na terenach miejskich.

Z danych miasta wynika, że największe zniszczenia odnotowano w zachodnich i północnych dzielnicach Lublina. - W przypadku szkód wywołanych przez drzewa wiemy o ponad 100 uszkodzonych samochodach. Otrzymaliśmy również ponad 160 zgłoszeń szkód dotyczących ogrodzenia posesji oraz informację o kilkudziesięciu sytuacjach, że drzewa uszkodziły elewację lub dachy domów – wylicza Góźdź.

W przypadku tego typu zniszczeń należy je zgłaszać do Biura Miejskiego Architekta Zieleni. Dotyczy to terenów należących do gminy. - Osoba zainteresowana wraz z formularzem powinna dołączyć zdjęcie szkody i ewentualny numer notatki policji, jeśli taka była sporządzona. Następnie wypełniony dokument jest przesyłany do ubezpieczyciela, który prowadzi postępowanie i wydaje decyzję, którą przekazuje zainteresowanemu – opisuje Góźdź.

Uszkodzone zostały 23 sygnalizacje świetlne. Jedna – na skrzyżowaniu Bohaterów Monte Cassino - Zana – Wileńska – ciągle nie jest naprawiona.

Do lasu nie wejdziesz

- Z uwagi na rozmiar szkód i związane z tym niebezpieczeństwo, podjęto decyzję o wprowadzeniu okresowego zakazu wstępu do lasu na teren całego kompleksu Stary Gaj oraz część Dębówki, który będzie obowiązywał do 19 września 2021 roku – informuje w komunikacie Nadleśnictwo Świdnik.

W przypadku Starego Gaju zniszczenia koncertują się w południowo - zachodniej części kompleksu. - Na pozostałym obszarze wiele drzew jest złamanych lub niebezpiecznie pochylonych z naderwanymi korzeniami, a w koronach innych tkwią połamane gałęzie i konary, stwarzające realne zagrożenie dla zdrowia i życia osób przebywających w lesie – ostrzega nadleśnictwo.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski