Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lublin. Nie chcą wypaść z wyścigu o pieniądze z budżetu obywatelskiego. Złożyli odwołania. Które projekty są na liście?

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Archiwum
Park rowerowy w dolinie Czechówki, renowacja nawierzchni ul. Popiełuszki, lubelska skocznia narciarska – łącznie 25 projektów złożonych do budżetu obywatelskiego chce ponownego rozpatrzenia. Chodzi o pomysły częściowo lub całkowicie odrzucone w trakcie oceny formalnej.

Do ósmej edycji budżetu obywatelskiego lublinianie złożyli 214 projektów, 62 nie przebrnęły oceny formalnej. Ich autorzy do 19 sierpnia, do godz. 24.00 mieli czas na złożenie odwołań.

- Biuro Partycypacji Społecznej zarejestrowało 25 odwołań. Osiem z nich odnosi się do zastrzeżeń w przypadku oceny pozytywnej, natomiast 17 dotyczy oceny negatywnej. W większości wpłynęły one drogą mailową. Z uwagi na to, że jedną z form składania odwołań było wysłanie ich pocztą, ostateczną liczbę poznamy na początku następnego tygodnia, po dotarciu korespondencji do Urzędu Miasta Lublin – informuje Izolda Boguta z biura prasowego ratusza.

Dziwić może pojawienie się w zestawieniu ośmiu projektów, które pozytywnie przeszły ocenę formalną. – Zostały zaakceptowane do realizacji, ale z uwzględnieniem modyfikacji lub tylko częściowo. A autorzy zabiegają, aby były pozostawione w zgłoszonym przez nich kształcie – wyjaśnia Piotr Choroś, dyrektor Biura Partycypacji Społecznej UM Lublin.

Na liście walczących o przywrócenie do budżetu obywatelskiego są m.in. park nad Czechówką (813 tys. z). W zamyśle autorów chodzi o stworzenie w rejonie ul. Północnej miejsca aktywnego wypoczynku m.in. tras biegowe, terenu do organizacji rodzinnych pikników. Urzędnicy ocenili, że budowa parku potrwałaby dłużej niż rok.

Odwołanie wpłynęło też w przypadku pomysłu odnowienia nawierzchni na ul. Popiełuszki między ulicami Puławską i Poniatowskiego (181,9 tys. zł). Miasto twierdzi, że projekt zakłada bardzo szeroki zakres robót, którego nie da się wykonać w ciągu roku.

- Dziękuję autorom za złożenie odwołań. Zostały one już przekazane do odpowiednich komórek urzędu w celu przygotowania dodatkowych materiałów i wyjaśnień do projektu – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, z-ca prezydenta Lublina. I dodaje: - Jak co roku, przykładamy najwyższą wagę do ocen projektów i mamy nadzieję, że szybko przekażemy informacje o wynikach ponownego rozpatrzenia wniosków.

Wstępnie ratusz na rozpatrzenie odwołań daje sobie ok. dwóch tygodni. – Chcemy się z tym uporać jak najszybciej, aby autorzy projektów, których odwołanie zostanie uwzględnione mieli jeszcze czas na promocję projektu przed rozpoczęciem głosowania – wyjaśnia Choroś.

Głosowanie na projekty zostanie przeprowadzone między 23 września a 10 października. Zwycięskie projekty będą realizowane w 2022 r. W puli do rozdania jest 12,5 mln zł (w latach przed pandemią koronawirusa było to 15 mln zł).

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski