LUK Politechnika Lublin z pierwszym zwycięstwem w nowym roku. Zobacz zdjęcia

Bartosz Litwin
Fot, Wojciech Szubartowski
Żółto-czarni się przełamali. Podopieczni Macieja Kołodziejczyka po dwóch ligowych porażkach wrócili do własnej hali i zwyciężyli z "czerwoną latarnią" Tauron 1. Ligi, MCKiS Jaworzno 3:1.

Od początku pierwszego seta prowadzili gospodarze. Nie było mowy jednak o pełnej dominacji. Goście trzymali się bardzo blisko. Lublinianie nie potrafili odskoczyć rywalom na więcej niż trzy punkty. Zespół z Jaworzna po raz pierwszy wypracował przewagę przy stanie 20:19 dla przyjezdnych. Prowadzenia już nie oddał i zwyciężył pierwszą partię 25:23.

Druga odsłona zaczęła się od wymiany punkt za punkt do stanu 3:3. Od tego momentu siatkarze z Lublina złapali rytm, czego efektem była dziewięciopunktowa przewaga 14:5. Gościom początkowo udało się tę stratę nieco zredukować, ale ostatecznie przegrali w drugim secie 17:25.

Trzeci set również należał do miejscowych. LUK Politechnika zwyciężyła w identycznym stosunku co we wcześniejszej odsłonie spotkania. W czwartej części meczu gospodarze nie pozostawili już przyjezdnym złudzeń i pewnie wygrali 25:14. MVP spotkania wybrano Wojciecha Sobalę, z kolei najwięcej punktów dla lublinian zdobył Paweł Rusin. Najskuteczniejszymi zawodnikami rywali byli Jakub Grzegolec i Jan Siemiątkowski. Obydwaj zdobyli po 16 oczek. Tylko jeden punkt mniej wywalczył Piotr Szwed.

LUK Politechnika Lublin - MCKiS Jaworzno 3:1 (23:25, 25:17, 25:17, 25:14)

LUK: Goss 11, Rusin 20, Stajer 9, Sobala 23, Mehić 11, Pająk 6, Wachnik, Majstorović, Seliga, Cabaj, Durski. Trener: Maciej Kołodziejczyk

MCKiS: Grzegolec 16, Bieńkowski 2, Siemiątkowski 16, Pietras 2, Polański 4, Gulak, Ledwoń, Wojtaszkiewicz, Polczyk, Żeliński 2, Kaźmieczak, Szwed 15. Trener: Mariusz Suguła

Sędziowali: Piotr Habel i Adam Mituta