MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mariusz Paszko będzie kierować Zamojskim Szpitalem Niepublicznym

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Google maps
Kolejna zmiana w zamojskich spółkach miejskich. Rada Nadzorcza Zamojskiego Szpitala Niepublicznego (w składzie: Cezary Lipko, Ryszard Szeląg i Magdalena Hubala) odwołała z dniem 23 maja Damiana Miechowicza z funkcji prezesa tej placówki. Zastąpi go Mariusz Paszko, dotychczasowy wiceprezes zarządu szpitala.

O tych zmianach poinformował w mediach społecznościowych Rafał Zwolak, prezydent Zamościa. Nakreślił także sylwetkę nowego szefa szpitala. Mariusz Paszko jest absolwentem Politechniki Lubelskiej oraz studiów podyplomowych: na UMCS (zarządzanie ochroną zdrowia) i w Lubelskiej Szkole Biznesu (Kontrola i Audyt Wewnętrzny). Od 2005 r. był dyrektorem do spraw administracyjno-ekonomicznych Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o., a apotem prezesem tej spółki.,

Mnożenie stanowisk było niepotrzebne?

„To on jako prezes od 2011 roku kierował Zamojskim Szpitalem Niepublicznym” – pisze prezydent Rafał Zwolak. „Funkcji wiceprezesa w spółce nie było. Od września 2022 roku zarząd został powiększony. Wówczas na prezesa powołano Damiana Miechowicza, dyrektora zamojskiego pogotowia, wcześniej dyrektora wydziału turystyki i promocji Urzędu Miasta Zamość. Dotychczasowy prezes Mariusz Paszko został wiceprezesem. Uważam, że mnożenie stanowiska było niepotrzebnie”.

Jak wyliczył prezydent Zwolak, koszty utrzymania prezesa i wiceprezesa oraz rady nadzorczej wynosiły około 50 tysięcy złotych miesięcznie. „Rocznie to już ponad pół miliona złotych” – czytamy w jego wpisie. „Odwołanie prezesa pozwoli na zaoszczędzenie blisko 200 tysięcy złotych rocznie. Dodatkowo odwołany prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego był członkiem rady nadzorczej innej spółki miejskiej - Towarzystwa Budownictwa Społecznego, pobierając jednocześnie z tego tytułu wynagrodzenie”.

Prezydent Zwolak zapewnia, iż Mariusz Paszko będzie miał obniżone wynagrodzenie w stosunku do dotychczasowego uposażenia prezesa.

Roszady na stanowiskach

Jak widać nowa miotła w zamojskich spółkach jest niestrudzona i działa szybko (można się także spodziewać kolejnych tego typu zmian). Zamojskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego także ma już nowego szefa. Z funkcji prezesa TBS została odwołana Magdalena Godek. Jej miejsce zajął Andrzej Dudek.

Nowym, pełniącym obowiązki prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu został także Franciszek Josik.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski