MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2020. Matematyka - podstawowa. Sprawdź arkusze CKE. Znajdziesz je na naszej stronie [9.06.20202]

OPRAC.: MK
Łukasz Kaczanowski/CKE
Matura z matematyki spędza sen z powiek wielu zdającym. Po poniedziałkowych zmaganiach z j. polskim, przyszedł czas właśnie na ten przedmiot. O godz. 9 maturzyści w całej Polsce rozpoczęli rozwiązywanie zadań. Kilka godzin później maturalne arkusze zostały opublikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Znajdziecie je również na naszej stronie po kliknięciu w zdjęcie.

Matura z matematyki przeprowadzana jest tradycyjnie w drugim dniu egzaminowania. Jest to test obowiązkowy. To znaczy, że muszą przystąpić do niego wszyscy uczniowie bez względu na to, czy wiążą swoją przyszłość z matematyką czy też nie. Matura rozpocznie się o godz. 9. Będzie to test na poziomie podstawowym.

Matura z matematyki. Co w arkuszach?

Matura 2020 z matematyki na poziomie podstawowym będzie trwała 170 minut. To maksymalny czas, jaki maturzyści mogą poświęcić na rozwiązywanie zadań.

  • Pierwsza część to pytania zamknięte, w których trzeba zaznaczyć jedynie poprawną odpowiedzieć z kilku podanych.
  • W drugiej części - otwartej maturzyści muszą wykazać się umiejętnością rozwiązywania zadań. W tej części ważna jest ostateczna odpowiedź, ale także poszczególne kroki na drodze do jej uzyskania.

Matura - podstawa. Arkusze na naszej stronie

Egzamin z matematyki rozpocznie się o godz. 9. Około godz. 14 Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje arkusze z zadaniami. Znajdziecie je na naszej stronie internetowej w tym artykule.

Matura zdana, czyli...

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, absolwent zda egzamin i uzyska świadectwo dojrzałości, jeżeli z każdego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej otrzyma co najmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania oraz przystąpi do części pisemnej egzaminu maturalnego z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego. Ze względu na zagrożenie koronawirusem w 2020 r. nie będzie przeprowadzany egzamin ustny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski