Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miesięczny poślizg ze skrzyżowaniem. Lubartowską nadal nie dotrzemy do Obywatelskiej

Artur Jurkowski
Skrzyżowanie Lubartowska-Unicka-Spółdzielczości Pracy-Obywatelska dalej nieprzejezdne
Skrzyżowanie Lubartowska-Unicka-Spółdzielczości Pracy-Obywatelska dalej nieprzejezdne Jacek Babicz
Przebudowa skrzyżowania al. Spółdzielczości Pracy z ul. Unicką, Lubartowską i Obywatelską nie skończy się w terminie. Od dzisiaj kierowcy mieli znowu korzystać z tego przejazdu. Nic z tego. Prace potrwają jeszcze nawet miesiąc.

- Przedłużenie prac nastąpiło z przyczyn niezależnych od wykonawcy. Złożyło się na to kilka czynników. Podczas robót ziemnych okazywało się, że część sieci przesyłowych, m.in. teleinformatycznych, znajdowała się płycej niż wynikało to z dokumentacji, którą dysponujemy. Trzeba było je umieścić głębiej. Okazało się też, że niezbędna jest poprawa przebiegającej tam sieci wodno-kanalizacyjnej - wyliczał Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Robotnicy odkryli też szczątki ludzkie. - To spowodowało zatrzymanie prac na kilka dni. Odkopane kości trzeba było godnie zabezpieczyć. Takich "znalezisk" nie można było przewidzieć przed przystąpieniem do prac ziemnych i uwzględnić ich w harmonogramie realizacji inwestycji - dodał Kieliszek.

Skrzyżowanie jest zamknięte dla ruchu od 1 lipca. Prace miały być skończone po dwóch miesiącach.

- Wykonawca deklaruje, że roboty zakończą się do końca września. Zależy nam na szybkim otwarciu skrzyżowania dla ruchu - podkreślał Kieliszek.

Przebudowa skrzyżowania Spółdzielczości Pracy - Unicka - Obywatelska - Lubartowska to element prac przy budowie trakcji trolejbusowej wzdłuż ul. Unickiej, Podzamcze oraz al. Unii Lubelskiej. - Zmieni się geometria tego skrzyżowania. Na Spółdzielczości Pracy, Obywatelskiej oraz Lubartowskiej pojawią się wydzielone pasy do skrętu w prawo - wskazywał Kieliszek.

Trakcja ma być gotowa do połowy grudnia. Inwestycja pochłonie łącznie ok. 16 mln zł.

Wydłużenie terminu prac na skrzyżowaniu oznacza, że kierowcy jeszcze przez miesiąc będą musieli korzystać z objazdów. Wytyczono je przez al. Andersa, ul. Walecznych i Podzamcze oraz przez al. Smorawińskiego, ul. Chodźki, Jaczew-skiego i Prusa.

Autobusy
Do zakończenia przebudowy skrzyżowania z objazdów będą korzystały pojazdy komunikacji miejskiej. Autobusy linii: 4, 17, 18, 31 jeżdżą przez al. Spółdzielczości Pracy, al. Andersa, Podzamcze, a 47 przez Lwowską, al. Tysiąclecia, al. Solidarności, Prusa, Jaczew-skiego, Chodźki. Linie trolejbusowe 156 i 160 obsługują autobusy, kursują przez Jaczewskiego i Biernackiego.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski