MKS FunFloor Perła Lublin sensacyjnie przegrał w hali Globus z Eurobudem JKS Jarosław. Zobacz zdjęcia

Wojicech Szubartowski
Szczypiornistki MKS FunFloor Perły Lublin sensacyjnie przegrały u siebie z Eurobudem JKS Jarosław. Biało-zielone uległy niespodziewanie rywalkom w hali Globus 24:25, w meczu 23. kolejki PGNiG Superligi. To trzecia porażka lublinianek w trwającej kampanii.

– Bardzo szkoda straconych punktów i ta porażka niestety pokrzyżowała nam plany – mówi Romana Roszak, rozgrywająca MKS FunFloor Perły. – Wiedziałyśmy, że to jest mocny przeciwnik, że samo się nie wygra i nie wygrało. Od początku grałyśmy nie w tempo, na chodzonego i rywalki to wykorzystały. Ja sama popełniłam za dużo błędów, w końcówce też nie trafiłam i biorę to na siebie. Musimy się teraz podnieść i walczyć do końca – dodaje.

Lublinianki po golach Dominiki Więckowskiej i Romany Roszak objęły co prawda w 3. minucie prowadzenie 2:0, jednak jarosławianki zdobyły trzy gole z rzędu i trzy minuty później to one wygrywały 3:2. Gospodynie prowadzenie odzyskały dopiero w 13. minucie po bombie z drugiej linii w wykonaniu Więckowskiej.

W kolejnym okresie oba zespoły słabo grały w ofensywie i dość nieoczekiwanie, to przyjezdne po kontrze Joanny Gadziny wygrywały w 23. minucie 9:8. O czas poprosiła wówczas lubelska trenerka Monika Marzec. Przerwa ta niewiele pomogła, gdyż cztery minuty później po golu Aleksandy Dorsz, Eurobud JKS miał już trzy gole zaliczki (13:10). Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:12 na korzyść teamu z Jarosławia.

Po zmianie stron gospodynie potrzebowały niespełna pięciu minut, aby doprowadzić do remisu 15:15, po tym, jak swoje ósme trafienie w tym meczu zanotowała Więckowska. W 38. minucie 22-krotne mistrzynie Polski odzyskały prowadzenie, gdy golem z prawego skrzydła popisała się Katarzyna Portasińska.

Jarosławianki nie odpuszczały i po kwadransie gry w drugiej połowie tablica wyników pokazywała remis 19:19. Na dziesięć minut przed końcem meczu rzut karny wykorzystała Roszak i miejscowe odskoczyły na dwie bramki (22:20). Chwilę potem ponownie był jednak remis (22:22) i zaczęło pachnieć sensacją w hali Globus.

Na półtorej minuty przed końcem starcia przy wyniku remisowym 23:23, lublinianki straciły dość niespodziewanie gola, grając z przewagą dwóch zawodniczek w polu. Chwilę później wyrównała Więckowska, ale rywalki zdołały zadać jeszcze decydujący cios, odnosząc sensacyjne zwycięstwo.

MKS FunFloor Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław 24:25 (12:15)

MKS: Gawlik, Wdowiak – Więckowska 11, Roszak 7, Anastacio 2, Szynkaruk 1, Płomińska 1, Portasińska 1, Beganović 1, Achruk, Pietras, Szarawaga. Kary: 4 min. Trener: Monika Marzec

JKS: Kordowiecka, Đurašinović, Kukharchyk – Balsam 8, Dorsz 5, Gadzina 3, Zimny 3, Nestsiaruk 2, Kozimur 1, Vukcevic 1, Mrden 1, Strózik 1, Smolinh. Kary: 8 min. Trener: Reidar Moistad

Sędziowały: Urszula Lesiak, Małgorzata Lidacka (Kraków)