MKS Perła FunFloor Lublin wygrał towarzyski turniej w Kielcach. Zobacz zdjęcia

Suzuki Korona Handball Kielce
Szczypiornistki MKS Perła FunFloor z kompletem trzech zwycięstw wygrały towarzyski turniej w Kielcach. Podopieczne trenerki Monki Marzec pokonały kolejno: MTS Żory 36:21, Młyny Stoisław Koszalin 34:20 oraz Koronę Suzuki Handball Kielce 36:27.

Biało-zielone w pierwszym starciu nie dały żadnych szans pierwszoligowej ekipie MTS Żoty, pokonując rywalki piętnastoma bramkami. Lublinianki już do przerwy miały dziesięć trafień zaliczki (21:11), a w drugiej połowie powiększyły swoją przewagę.

W drugiej potyczce podopieczne trenerki Moniki Marzec wygrały z kolei z Młynami Stoisław Koszalin. MKS Perła FunFloor po 30 minutach prowadził aż 21:8. Druga połowa była natomiast już zdecydowanie bardziej wyrównana, a mecz zakończył się ostatecznie rezultatem 34:20 dla ekipy z Koziego Grodu.

W ostatnim pojedynku przeciwnikiem lublinianek były gospodynie. Tym razem jako pierwsze na prowadzenie wyszły kielczanki, a przyjezdne po raz pierwszy przegoniły team trenera Pawła Tetelewskiego, dopiero w 20. minucie spotkania (11:10). 22-krotne mistrzynie kraju do końca meczu kontrolowały już wydarzenia na boisku, powiększając stopniowo swoją przewagę. Na dwie minuty przed końcem meczu, lubelska drużyna miała na swoim koncie aż dziesięć trafień więcej od swoich rywalek. Kielczanki zdołały nieznacznie tylko odrobić stratę i starcie zakończyło się pewnym triumfem przyjezdnych 36:27.

Najskuteczniejszą zawodniczką tego meczu była Romana Roszak, trafiając dziesięciokrotnie do bramki. Dwa razy mniej trafień zaliczyły Oktawia Płomińska i Daria Szynkaruk, którą uznano za najlepszą zawodniczkę dwudniowych zawodów w szeregach zespołu z Lublina. Z kolei najlepszą zawodniczką w Młynach Stoisław Koszalin była Anna Mączka, w drużynie Suzuki Korona Handball Kielce - Michalina Pastuszka, natomiast w zespole MTS Żory - Karolina Okręglak.

Warto dodać, że to właśnie wyjazdowym starciem z kieleckimi szczypiornistkami, biało-zielone otworzą sezon PGNiG Superligi Kobiet. Na to spotkanie przyjdzie nam jeszcze chwile poczekać, bo mecz inauguracyjny zaplanowano na 8 września. Wcześniej lublinianki przejdą próbę generalną w starciu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski, a starcie to odbędzie się w czwartek, 26 sierpnia.

MKS FunFloor Perła Lublin - MTS Żory 36:21 (21:11)
MKS: Razum, Gawlik, Wdowiak - Roszak 6, Achruk 5, Portasińska 5, Pietras 5, Więckowska 4, Szynkaruk 3, Płomińska 2, Gęga 2, Tatar 2, Zagrajek 2, Masna

Młyny Stoisław Koszalin - MKS FunFloor Perła Lublin 20:34 (8:21)
MKS: Razum, Gawlik 1, Wdowiak - Płomińska 6, Pietras 6, Tatar 5, Szynkaruk 5, Masna 4, Roszak 2, Achruk 2, Zagrajek 2, Portasińska 1

Suzuki Korona Handball Kielce - MKS FunFloor Perła Lublin 27:36 (13:17)
MKS: Razum, Gawlik, Wdowiak - Roszak 10, Płomińska 5, Szynkaruk 5, Więckowska 4, Gęga 3, Achruk 3, Tatar 2, Masna 2, Zagrajek 1, Pietras 1, Portasińska

Ivana Jakubcova - nowa koszykarka Pszczółki Polski-Cukier AZ...