MKS Perła Lublin zwyciężył z EKS Startem Elbląg 25:23. Walka o srebrny medal PGNiG Superligi Kobiet trwa

Bartosz Litwin
Mistrzynie Polski wciąż prowadzą korespondencyjny wyścig o drugie miejsce w tabeli z KPR-em Gminy Kobierzyce. Biało-zielone wygrały w Elblągu z tamtejszym EKS Startem, a ich rywalki pokonały u siebie Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

Lublinianki szybko wypracowały trzybramkową przewagę. W szóstej minucie biało-zielone prowadziły 4:1. Pod koniec dziewiątej minuty Joanna Gadzina umieściła piłkę w siatce gospodyń po raz piąty, zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu. Minutę później po raz drugi do bramki gości trafiły miejscowe. Podobnie jak przy pierwszej bramce, rzucała Katarzyna Cygan.

Elblążanki starały się zniwelować stratę, ale wciąż jedynie obijały bramkę, lub skutecznie interweniowała Weronika Gawlik. Nim minął kwadrans, przegrywały 3:8. Dzięki trafieniom Katariny Bojicic, Joanny Wagi i Nikoli Szczepanik w ciągu kolejnych dwóch minut zmniejszyły ten dystans do dwóch goli. Nie udało im się jednak odzyskać kontaktu, a w 20. minucie tablica wskazywała wynik 6:10.

Dzięki kolejnym kontrom zakończonym celnymi rzutami Patrycji Królikowskiej w 25. minucie lublinianki wciąż miały czterobramkową przewagę nad gospodyniami. Do przerwy miejscowe odrobiły jednego gola straty dzięki Joannie Wadze, która trafiła do siatki równo z syreną. Po pierwszej połowie lubelskie szczypiornistki prowadziły 14:11.

Jako pierwsza po zmianie stron bramkę zdobyła zawodniczka gospodyń, Nikola Szczepanik. W 35. minucie jednak piłkarki z Lublina wygrywały 16:12. Po kolejnych pięciu minutach podniosły przewagę do pięciu goli. Gospodynie jednak się nie poddawały. Na 10. minut przed końcem meczu elblążanki uzyskały kontakt dzięki czterem kolejnym trafieniom. Nie zdołały jednak doprowadzić do remisu.

Pod koniec 52. minuty siódmą bramkę zdobyła najskuteczniejsza zawodnika MKS-u w tym meczu, Patrycja Królikowska. 90 sekund później Aleksandra Rosiak trafiła na 23:20 dla zespołu z Lublina. Następnie dwukrotnie trafiały gospodynie i ponownie Królikowska. W ostatniej minucie gola dla gości dorzuciła Joanna Szarawaga, a wynik na 25:23 dla MKS-u ustaliła najskuteczniejsza w szeregach gospodyń Joanna Waga, skutecznie wykonując rzut karny.

EKS Start Elbląg - MKS Perła Lublin 23:25 (11:14)

EKS: Kepesidou, Pająk - Waga 9, Szczepanik 4, Cygan 3, Bojicic 2, Rancic 2, Gedlek 1, Stapurewicz 1, Agovic 1. Kary: 6 minut. Trener: Andrzej Niewrzawa

MKS: Gawlik - Królikowska 8, Rosiak 5, Szarawaga 3, Gadzina 3, Balsam 3, Achruk 1, Malovic 1, Tatar 1. Kary: 6 minut. Trener: Monika Marzec

Sędziowali: Grzegorz Młyński - Rafał Puszkarski

Marlena. Poznaj czarującą podprowadzającą Motoru Lublin. Zob...