sportowy24
    MKS Perła przegrał w Elblągu. Start zwycięską bramkę rzucił...

MKS Perła przegrał w Elblągu. Start zwycięską bramkę rzucił w ostatniej sekundzie meczu

AG

Kurier Lubelski

Aktualizacja:

©Wojciech Szubartowski

Szczypiornistki MKS Perła Lublin uległy EKS Startowi Elbląg 20:21. Przesądzającą o wygranej rywalek bramkę, lublinianki straciły w ostatniej sekundzie meczu.

Początek zaległego spotkania 2. kolejki PGNiG Superligi był bardzo wyrównany, a obie ekipy nie mogły pochwalić się zabójczą skutecznością. Po kwadransie na tablicy widniał wynik 5:5. Wtedy obie drużyny stanęły w ataku i przez kolejnych sześć minut nie były w stanie zdobyć bramki. Impas przerwała Patrycja Świerżewska, która wyprowadziła elblążanki na prowadzenie. MKS na swojego kolejnego gola czekał natomiast aż do końcówki 23. minuty, kiedy po dobitce z rzutu karnego na 5:7 trafiła Aneta Łabuda.

Wtedy lublinianki się przebudziły i rzuciły cztery bramki z rzędu. Start zdołał jednak podgonić wynik i na nieco ponad 20 sekund przed końcem pierwszej połowy było 10:9 dla MKS. Szkoleniowiec lubelskiej ekipy postanowił wtedy wziąć czas, by ustalić akcję swoich podopiecznych. To przyniosło oczekiwany efekt, bowiem drużyna Roberta Lisa do szatni zeszła z dwubramkową zaliczką, 11:9.

Przebieg drugiej połowy był dosyć podobny, a przez większość czasu na tablicy wyników widniał remis. Tak było też w ostatnim fragmencie spotkania. Na dziewięć sekund przed końcową syreną, trener rywalek MKS zastosował ten sam manewr, co Robert Lis pod koniec pierwszej połowy. Andrzej Niewrzawa poprosił o czas i osiągnął swój cel, a jego zawodniczki w ostatniej sekundzie starcia przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

EKS Start Elbląg - MKS Perła Lublin 21:20 (9:11)

Start: Bałdyga, Pająk – Jędrzejczyk 6, Kozimur 4, Balsam 3, Gadzina 3, Świerczek 2, Trbović 1, Yashchuk 1, Uścinowicz 1, Choromańska, Tarczyluk, Stapurewicz. Kary: 4 min. Trener: Andrzej Niewrzawa.

MKS: Gawlik, Januchta - Nestsiaruk 3, Matuszczyk 3, Królikowska 2, Łabuda 2, Achruk 2, Urtnowska 2, Nocuń 2, Gęga 1, Moldrup 1, Stasiak 1, Kowalska 1. Kary: 6 min. Trener: Robert Lis.

Sędziowali: Jakub Jerlecki, Maciej Łabuń.