MKS Selgros zdobywa 18. mistrzostwo Polski! Vistal Gdynia pokonany

RED, AG
Piłkarki MKS Selgros Lublin zdobyły 18. mistrzostwo Polski. W czwartym meczu finałowym kobiecej PGNiG Superligi pokonały Vistal Gdynia 33-27.

Przez początkowe minuty meczu żadna z drużyn nie mogła rzucić bramki. W 6 min. MKS Selgros prowadził 1:0. Dobrze wtedy spisywała się Małgorzata Gapska w bramce Vistalu. Natomiast niezbyt dobrze funkcjonowała bramka lubelskiej drużyny. Wtedy za Ekaterinę Dzhukevą weszła Aleksandra Baranowska, która po sezonie odchodzi do 2. Bundesligi. Mimo wszystko, Baranowska również obroniła zaledwie kilka piłek. Do przerwy Vistal prowadził dwoma bramkami (17:15). W niedzielnym meczu do składu mistrzyń Polski wróciła też Marta Gęga, która w sobotę nie zasiadła nawet na ławce rezerwowych. Dziś sprawiała jednak gdyniankom sporo problemów i przez długo czas, zawodniczki z nad morza kryły rozgrywającą MKS indywidualnie.

Od początku drugiej połowy znacznie lepiej w bramce spisywała się Ekaterina Dzhukeva. Przez pierwsze 12 minut II połowy Vistal rzucił tylko jedną bramkę! MKS trafił wtedy aż siedmiokrotnie i prowadził 22:18. Potem gdynianki zdołały odrobić straty i w 54. min. mieliśmy remis 26:26. Wtedy MKS osiągnął jednak przewagę i na trzy i pół minuty przed końcem wygrywał 29-26. Lublinianki rzuciły jeszcze cztery bramki. Na pół minuty przed końcem było 32-27 dla lublinianek, a tuż przed końcem trafiła Jessica Quintino. Ostatecznie lubelski zespół zwyciężył 33:27.

18. mistrzostwo Polski zawodniczki lubelskiego klubu świętowały z kibicami, którzy przyjechali do Gdyni i zarówno w sobotę, jak i w niedzielę bardzo mocno wspierali MKS.

MKS Selgros przegrywa po karnych z Vistalem Gdynia (ZDJĘCIA)

Przypomnijmy, że w sobotę MKS Selgros Lublin przegrał z Vistalem po serii rzutów karnych 43-42. Po regulaminowym czasie gry piłkarki z Lublina remisowały z zawodniczkami z Gdyni 27:27. Po pierwszej dogrywce też nie udało się rozstrzygnąć wyniku.

W drugiej dogrywce również żaden z zespołów nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Do rozstrzygnięcia meczu konieczne były rzuty karne. W drużynie z Lublina na 7. metrze zameldowały się Dorota Małek, Katarzyna Kozimur, Kamila Skrzyniarz, Joanna Drabik i Małgorzata Rola. Niestety, obrotowa MKS Selgros rzuciła obok bramki. Vistal Gdynia trafił wszystkie karne, a o zwycięstwie przesądziła Iwona Niedźwiedź.

Za tydzień MKS Selgros Lublin ponownie zmierzy się z Vistalem Gdynia. Tym razem w Final Four Pucharu Polski, który będzie rozgrywany w Lubinie. Oprócz drużyn z Lublina i Gdyni, w Final Four zagra też Zagłębie Lubin i Pogoń Baltica Szczecin.

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka - Kulwińska 6, Niedźwiedź 6, Kobylińska 5, Zych 3, Łabuda 3, Kozłowska 3, Gutkowska 1 oraz Pawłowska, Janiszewska.

MKS Selgros Lublin: Dzhukeva, Baranowska - Drabik 7, Quintino 6, Rola 4, Repelewska 4, Skrzyniarz 4, Małek 2, Gęga 2, Kozimur 2, Mihdaliova 1 Kocela 1 oraz Niestsiaruk.