Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Młodzi pacjenci szpitala neuropsychiatrycznego będą mogli wypoczywać na świeżym powietrzu. Otwarto plac rekreacyjny. Zdjęcia

Ismena Cieśla
Ismena Cieśla
Małgorzata Genca
Małgorzata Genca
Plac rekreacyjno-wypoczynkowy na terenie parku Szpitala Neuropsychiatrycznego im. Prof.Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie jest już oficjalnie otwarty. Jego darczyńcą jest Fundacja PGE dzięki staraniom Fundacji na Rzecz Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie.
Plac rekreacyjno-wypoczynkowy na terenie parku Szpitala Neuropsychiatrycznego im. Prof.Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie jest już oficjalnie otwarty. Jego darczyńcą jest Fundacja PGE dzięki staraniom Fundacji na Rzecz Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie. Małgorzata Genca
Na terenie szpitala neuropsychiatrycznego w Lublinie otwarty został dzisiaj (22 czerwca) plac rekreacyjno-wypoczynkowy, gdzie młodsi pacjenci będą mogli spędzić czas na świeżym powietrzu. Miejsce ufundowała Fundacja PGE.

- Na placu dzieci będą mogły się relaksować, bawić, uczyć i oddychać świeżym powietrzem. Będą tu organizowane także zajęcia terapeutyczne - informuje Agnieszka Szczebiot, członek zarządu Fundacji na Rzecz Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie.

- Niektórzy nasi pacjenci spędzają na oddziale nawet kilka miesięcy, co może się odbić na ich kontaktach z rówieśnikami i społeczeństwem, dlatego ten plac właśnie ma pomóc w budowaniu tych relacji.

To wyjątkowy plac zabaw współtworzony przez pacjentów szpitala. Brali oni bowiem udział w jego projektowaniu.

- Jest on wyrazem ich potrzeb, a przede wszystkim marzeń - podkreśla Szczebiot

.

Główną funkcją placu jest "nauka przez zabawę". Dlatego więc znalazła się na nim ogromna szachownica z pionkami. Podczas gry w szachy będzie można nauczyć się zdrowej rywalizacji. Szachownica posłuży też jako pomoc na zajęciach o zwalczaniu agresji.

W strefie relaksacyjnej pojawiły się leżaki, na których widnieją motywujące hasła, takie jak "JESTEŚ WYJĄTKOWY/A" lub "JESTEŚ MĄDRY/A".

- To bardzo ważne w procesie leczenia. Trafiają do nas dzieci z bardzo niską samooceną, a jak wiemy budowanie pewności siebie także jest elementem terapeutycznym. Nie na darmo psycholodzy zalecają, by codziennie stanąć przed lustrem i powiedzieć sobie kilka komplementów. Takie działanie mają mieć także te leżaki - dodaje Agnieszka Szczebiot.

Plac jest darem Fundacji PGE dla młodych pacjentów szpitala.

Zobacz zdjęcia z otwarcia otwarcia placu zabaw. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski