Mobilny punkt do testów na koronawirusa stanął pod Areną Lublin. Zbadać może się każdy

Sławomir Skomra
Sławomir Skomra
Udostępnij:
Laboratorium medyczne Diagnostyka oferuje szybkie testy na koronowirusa. Do namiotu ustawionego koło Areny Lublin może się zgłosić każdy, ale badanie jest darmowe tylko dla medyków.

W Polsce personel medyczny może stanowić nawet 20 procent osób w grupie zakażonych koronawirusem. Do tej pory ponad 4,5 tysiąca medyków poddanych zostało kwarantannie. Jednocześnie nie wszyscy pracownicy sektora ochrony zdrowia są objęci badaniami finansowanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W odpowiedzi na ten problem Diagnostyka i Zdrowegeny.pl rozpoczęły bezpłatne badania na obecność koronawirusa dla przedstawicieli wybranych zawodów medycznych: lekarzy, stomatologów, diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów, pielęgniarek i położnych oraz ratowników medycznych.

Grupa Diagnostyka to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych. Teraz swój namiot ustawiła koło Areny Lublin i tam, każdemu kto się stawi, oferuje wykonanie testu na koronawirusa. Firma tłumaczy, że ta akcja jest formą wsparcia przedstawicieli wybranych zawodów medycznych: lekarzy, stomatologów, diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów, pielęgniarek i położnych oraz ratowników medycznych.

Chodzi o to, że medycy mogą w tym mobilnym punkcie za darmo wykonać test na obecność SARS-CoV-2.

- Pobieranie próbek odbywać się będzie w specjalnym Mobilnym Punkcie Pobrań typu „Drive&Go-Thru”, zlokalizowanym na terenie stadionu Arena Lublin przy ul. Stadionowej 1, od poniedziałku do piątku w godzinach 8 -16. Codziennie, w wyznaczonej strefie poboru wymazów, przebadanych będzie maksymalnie 120 osób. Pracownicy służby zdrowia będą mogli umówić się na pobranie, rezerwując termin poprzez stronę: www.dlamedykow.diagnostyka.pl, a obsługiwani będą przez personel punktu w odstępach 20-minutowych - wyjaśnia firma w przesłanym komunikacie.

Zapewnia też, że badania są realizowane przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa epidemiologicznego zarówno dla pacjentów jak i obsługującego ich personelu.

Pobranie próbek przeprowadzane będzie metodą RT-PCR, przy użyciu testów wielogenowych, z certyfikatem CE-IVD, zgodnych z rekomendacjami WHO, tych samych, jakie wykonywane są przez Diagnostykę dla szpitali zakaźnych i szpitali jednoimiennych. Do wykonania testów stosowany będzie zestaw do pobrań DIAGprobe zaakceptowany przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

– Realizacja badań dla personelu medycznego stała się możliwa dzięki udostępnieniu części zasobów analitycznych i personelu oraz wspólnym finansowaniu badań przez Partnerów Medyków i Diagnostykę – mówi dr Tomasz Anyszek, pełnomocnik zarządu Grupy Diagnostyka ds. Medycyny Laboratoryjnej.

Do namiotu mogą się zgłosić także osoby niebędące medykami i też mogą się przebadać. - Mogą one dokonać zakupu testów, poprzez strony internetowe www.diag.pl/sklep/ oraz www.zdrowegeny.pl. Cena badania to 534 zł. Z każdego badania komercyjnego Diagnostyka przeznaczy kwotę 100 zł na wsparcie bezpłatnych badań dla medyków. Testy na Covid-19 w mobilnym punkcie przeznaczone są dla osób zdrowych, nieposiadających objawów koronawirusa, które potrzebują na przykład do pracy dokumentu potwierdzającego brak zakażenia - wyjaśnia firma.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kilo

Też mi się wydaje, że lepiej kupić test niż ryzykować gdzieś wyjazd ...

K
Konrad

A nie lepiej do domu zakupić taki zestaw?

https://labtrace.pl/sklep/test-na-koronawirusa-wondfo-igm-igg-na-obecnosc-przeciwcial-sars-cov-2-metoda-przeplywu-bocznego-20-testow/

Te same używają rządy kilku Państwa. A jest bezpieczniej w domu to wykonać a nie w miejscu gdzie trafiają inne osoby.

Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie