Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gala Hipokrates 2023. Poznaliśmy medyków, którym najchętniej powierzamy nasze zdrowie. Zobacz zdjęcia

Aleksandra Szymczak
Aleksandra Szymczak
Łukasz Kaczanowski
Łukasz Kaczanowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W czwartek (23 listopada) odbyło się rozstrzygnięcie tegorocznej edycji plebiscytu „Hipokrates”. Pacjenci docenili najbardziej zaufanych pracowników ochrony zdrowia w województwie lubelskim.

„Hipokrates” organizowany przez „Kurier Lubelski” to jeden z największych plebiscytów medycznych w Polsce. Kandydatów nominowali Ci, którzy najlepiej znają medyków – ich pacjenci.

– To jest plebiscyt, który gromadzi najwięcej osób z powołaniem. Można pracować w służbie zdrowia bez powołania, ale na takiego pracownika nikt nie zagłosuje, bo pacjenci czują komu mogą zaufać, kto ma dla nich czas i kto chce pomagać, a nie tylko zarabiać – podkreślił Wojciech Pokora, redaktor naczelny „Kuriera”, który otworzył czwartkową galę.

W 2023 roku pacjenci mogli nominować pracowników służby zdrowia w 20 kategoriach. W skali powiatu wybierali najlepszego lekarza rodzinnego i POZ, pediatrę, stomatologa i pielęgniarkę. W kategoriach wojewódzkich wyróżniono ginekologa, chirurga, laryngologa, dermatologa, okulistę, kardiologa, ortopedę, położną, fizjoterapeutę, ratownika medycznego, farmaceutę/technika farmaceutycznego, a także najlepszą przychodnię/gabinet i szpital. W tegorocznej edycji pojawiły się trzy nowe kategorie: neurolog, urolog/nefrolog oraz diagnosta laboratoryjny/technik analityki medycznej.

– My pacjenci, a przecież wszyscy pacjentami jesteśmy, oczekujemy od pracowników ochrony zdrowia, aby byli profesjonalni, ale też cierpliwi, sympatyczni, pełni empatii i kultury osobistej. Nominowani i laureaci plebiscytu medycznego „Hipokrates” łączą w sobie wszystkie te cechy – podkreślił dyrektor lubelskiego oddziału NFZ, Paweł Piróg, w liście odczytanym przez Małgorzatę Bartoszek, rzeczniczkę prasową NFZ.

Kto został „Hipokratesem” w 2023 roku?

Decyzją pacjentów na tytuł „najlepszego lekarza rodzinnego i POZ” w 2023 roku zasłużyła Lucyna Sado z powiatu chełmskiego. „Pediatrą Roku” została Beata Dąbska z Lublina, z kolei w kategorii „stomatolog” pacjenci docenili Marcina Kowalczyka z Zamościa. Lubelscy pacjenci na najlepszą pielęgniarkę uznali Elżbietę Bartoń.

W skali województwa najlepszą ginekolożką okazała się dr n. med. Barbara Kułak, a położoną roku Małgorzata Faraj. Z powodu nieobecności zwyciężczyni głos zabrała laureatka drugiego miejsca, która podkreśliła istotę roli położnych nie tylko w życiu przyszłych mam, ale i całych rodzin:

– Położna to nie tylko ta pani, która wita dzieciaki na tym świecie, to też osoba, która często je żegna. Chciałam podziękować tym wszystkim aniołom, które musiałam pożegnać. Drogie kobiety, i te przy porodzie, i te u kresu życia – jesteśmy dla was – mówiła wzruszona Monika Flis.

Pacjenci docenili chirurga Piotra Izdebskiego, z kolei „lekarzem od serca” został kardiolog Aleksander Wiśniewski. Najlepszym laryngologiem został Waldemar Smoleń, w kategorii „dermatolog” doceniono dr n. med. Marta Denisow Pietrzyk, a w dr n. med. Małgorzacie Kowal pacjenci dostrzegli najlepszą okulistkę województwa.

W profesji fizjoterapii wyróżniono Adriana Gieletę, a po raz drugi największym zaufaniem pacjenci obdarzyli Damiana Kiecaka, ratownika medycznego Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie. W kategorii „farmaceuta/technik farmaceutyczny” wygrała Katarzyna Sawczuk Korpysz.

W nowych kategoriach pacjenci najwięcej głosów oddali na neurologa Daniela Bzowskiego, „urologiem/nefrologiem roku” został Jacek Kiś, a w grupie diagnostów laboratoryjnych i techników analityki medycznej doceniono ponad 40-letni staż pracy pani Wiesławy Anny Traczyk.

Pierwsze miejsce wśród przychodni i gabinetów zajęło Centrum Medyczne VITA, a „szpitalem roku” został Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim. W imieniu szpitala nagrodę odebrał Robert Węgłowski, którego Czytelnicy uznali na najlepszego ortopedę.

– Jako szpital zdobyliśmy tę nagrodę drugi raz z rzędu co oznacza, że pacjenci naszego, ale też sąsiednich powiatów, nas doceniają. Z kolei ja zawsze chciałem być „zabiegowcem” i wykonywać zabiegi operacyjne i tego, że zostałem ortopedą nie żałuję do tej pory. Mam nadzieję, co też potwierdza ta nagroda, że wykonuję swój zawód z pasją i pacjenci to dostrzegają – powiedział dr n. med. Węgłowski.

Plebiscyt jest prowadzony pod patronatem
Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia

Partner główny plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski