Motor Lublin po ostatnim sparingu przed startem sezonu. Lublinianie pokonali rezerwy stołecznej Legii 3:0

Bartosz Litwin
Za żółto-biało-niebieskimi ostatni letni sparing. Podopieczni Marka Saganowskiego na bocznym boisku Areny Lublin pokonali rezerwy Legii Warszawa 3:0.

Początek spotkania to typowy mecz walki. Akcja toczyła się głównie w środkowej części boiska. Po żadnej ze stron nie udało się stworzyć klarownych sytuacji bramkowych. Pierwsza okazja na otworzenie wyniku przez lublinian miała miejsce dopiero w 17. minucie. Groźną akcję Motoru strzałem zakończył Damian Sędzikowski. Uderzenie zostało jednak zablokowane przez jednego z defensorów Legii. Cztery minuty później sytuacja się powtórzyła.

W 25. minucie dobrym dośrodkowaniem popisał się były zawodnik Motoru i łęczyńskiego Górnika, a obecnie skrzydłowy rezerw stołecznej Legii, Dawid Dzięgielewski. Czujny był jednak bramkarz zespołu z Lublina, Seweryn Kiełpin, który oddalił zagrożenie. Trzy minuty później rywale lublinian zdołali już oddać celny strzał. Wynik jednak wciąż pozostawał bezbramkowy.

Na 10. minut przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy goście z Warszawy wykonywali rzut rożny. Ponownie jednak na posterunku był Kiełpin i nie doszło do konkretnego zagrożenia. Przed przerwą jeszcze okazję mieli miejscowi, lecz Sędzikowski posłał piłkę nad poprzeczką. Ostatecznie w pierwszej części spotkania nie padł żaden gol.

Sześć minut po zmianie stron dobrą piłkę w pole karne posłał wprowadzony na boisko w drugiej połowie Piotr Ceglarz. Poradziła z nim sobie jednak formacja defensywna zespołu z Warszawy. Siedem minut później lublinianie otworzyli wynik. Sytuację sam na sam bezbłędnie wykorzystał Krzysztof Ropski i dał swojej drużynie prowadzenie. Dwie minuty później piłkarze Motoru mogli zdobyć drugą bramkę, lecz piłka trafiła w poprzeczkę. Chwilę przed stratą bramki warszawiacy też mieli swoją szansę. Kacper Skwierczyński trafił jednak w słupek.

W 65. minucie groźny atak przeprowadzili "Legioniści". Uderzenie z dystansu z trudem zatrzymał golkiper żółto-biało-niebieskich. Dziesięć minut później lublinianie wykonywali rzut rożny. Nie przyniósł on im jednak wymiernych korzyści.

Piłkarze Motoru podwoili prowadzenie w 83. minucie. Bramkę na 2:0 zdobył Michał Fidziukiewicz po asyście Ariela Wawszczyka. Cztery minuty później ten sam zawodnik trafił do siatki ponownie. Tym razem po podaniu Vitinho, który wcześniej wywalczył piłkę w polu karnym rywali.

Do końca spotkania wynik się już nie zmienił. Tym samym "Motorowcy" zwyciężyli w ostatnim letnim sparingu z rezerwami mistrzów Polski 3:0. W kolejną sobotę piłkarze z Lublina przystąpią do rozgrywek eWinner 2. Ligi. 31 lipca o godzinie 17:00 w Pruszkowie zagrają z tamtejszym Zniczem.

Motor Lublin - Legia II Warszawa 3:0 (0:0)

Bramki: Ropski 58, Fidziukiewicz 83, 87

Motor: Kiełpin - Janiszek, Cichocki (67 Błyszko), B. Zbiciak (67 Wawszczyk), Rozmus (67 Moskwik), Sędzikowski (67 Wójcik), Kusiński (46 Ceglarz), Rak, zawodnik testowany (67 Vitinho), zawodnik testowany, Ropski (67 Fidziukiewicz)

Agnieszka - piękna partnerka nowego piłkarza Górnika Łęczna....