Na Czubach powstanie parking

JAXA
Jacek Babicz/archiwum
Udostępnij:
Kierowcom z Czubów łatwiej będzie znaleźć miejsce do zaparkowania samochodu. Nowe postojówki powstaną przy ul. Jana Pawła II w rejonie kościoła pw. Świętej Rodziny. Ratusz zaczął właśnie szukać firmy, która wybuduje nowy parking.

- Zatoka parkingowa powstanie w pasie drogowym ul. Jana Pawła II, na odcinku między ul. Watykańską, a przystankiem autobusowym przy kościele - wskazuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Chodzi o trawnik wzdłuż płotu, ogradzającego teren parafii rzymskokatolickiej. Łącznie na parking przeznaczono 380 metrów kwadratowych powierzchni.

- Na parkingu zmieści się 10-12 samochodów. Powstaną też drogi manewrowe, służące do wjazdu i wyjazdu. Miejsca parkingowe będą wyznaczone skośnie do płotu, wzdłuż którego powstaną, aby maksymalnie wykorzystać plac - tłumaczy Kieliszek.

O budowę parkingu zabiegali miejscy radni z Czubów. Był to jeden z wniosków, który rajcy złożyli do projektu budżetu miasta na ten rok. Ostatecznie ratusz zarezerwował na inwestycję 100 tys. zł.

Przetarg jest ogłoszony w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Oznacza to, że zwycięska firma najpierw przygotuje dokumentację inwestycji, a później zrealizuje same prace.

- Przetarg odbędzie się 20 czerwca. Zwycięzca postępowania będzie miał 15 dni na opracowanie projektu i kolejne 60 na wykonanie prac. Liczymy, że wykonawca szybciej upora się z robotami. Zakładamy, że nowe postojówki będą gotowe najpóźniej na przełomie sierpnia i września - ocenia Kieliszek.

Nowy parking będzie ogólnodostępny dla kierowców. Za pozostawienie auta nie trzeba będzie płacić.


Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 14

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Anty Paliwo
Chcę złożyć skargę do MSWiA i do Prokuratury zawiadomienie w sprawie nie dopełnienia obowiązków służbowych oraz "pośrednie" przyczynienie się do uszczuplenia skarbu państwa na kwoty sięgające kilku milionów złotych poprzez nie reagowanie na nielegalny handel wyrobami tytoniowymi bez polskiej akcyzy przez Komendanta Lubelskiej Policji Mł. Insp. Sławomira Góździa oraz Komendanta Straży Miejskiej oraz inne służby skarbowo-celne z Lublina.

Świadome nie reagowanie na te procedery przez wiele lat sprawiało że od wyrobów oferowanych przez handlarzy nie była odprowadzana akcyza a ilość papierosów sprzedanych przez ostatnie lata przez kilkanaście osób jest bardzo ogromna i bardzo trudna do oszacowania.

Materiałów obciążających lubelskich "stróżów prawa" jest nawet w internecie mnóstwo a jeśli komuś trzeba dowodu to proponuję przejść się po okolicy PKSu i zobaczyć jak w biały dzień w centrum miasta jawnie w reklamówkach wypełnionych po brzegi na ręku kilkanaście osób oferuje papierosy z przemytu od wielu lat.

Niestety nie jestem dobry z prawa i dlatego poszukuję kancelarii która byłaby skłonna za symboliczną opłatą pomóc w napisaniu wniosku, skompletowaniu dowodów oraz przejścia przez te rozprawy i problemy jakie zapewne będę miał z powodu "igrania z ogniem".

Wiele osób zapewne będzie uważało mnie za co najmniej idiotę lecz jeśli jest ktoś z prawników komu nie jest obojętny wizerunek Lublina i jego problemy to proszę o kontakt na e-mail [email protected] lub z nr. telefonu i ewentualnie propozycją jak to widzi i jak to rozegrać.

Na pewno z czasem to spowoduje rozgłośnie sprawy przez media dlatego proszę o kontakt zdecydowane i doświadczone kancelarie które dzięki temu mogą się sprawdzić w naprawdę ciężkim przypadku.
f
fred
Ustaliliśmy z Kościołem, że nawierzchnia będzie z płyt granitowych, więc się nie wtrącaj !!!!!!!! Są miejsca, gdzie nie przystoi robić z byle czego !!!!!!!! A parking powinien nosić imię Jarosława Kaczyńskiego, gdyż on tam był i to stało się symbolem dla nas.
o
ola
Urzędnik ma g..wno do gadania, to radni dyktują warunki, bo to "ich pieniądze" !!!!!!!!!!!! Po spotkaniu, ustalono: rada dzielnicy "chce" parkingu, radny to poprze, a kościelni odpuszczą wszystkie winy i zaparkują.
s
sąsiadka
Radni dzielnicy Czuby są mądzrzy "jak cholera". Parking dla 10-12 samochodów rozwiąże problemy parkowania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zjazd z ul. J.P. II, droga manewrowa parkingu i wyjazd na ul. J.P. II będą kosztować kilkakrotnie więcej niż sam parking. Ale to się nie liczy, radny dzielnicy swoją mądrością, światową wiedzą nt. rozwoju systemów komunikacyjnych i ogromną wiedzą techniczną doprowadził do budowy parkingu. Koszty się nie liczą, liczy sie chwała sąsiadów przyszłego parkingu, gdyż każdy ksiądz będzie mógł zaparkować.
F
Frodo
Na początek cytaty: "Łącznie na parking przeznaczono 380 metrów kwadratowych powierzchni." ... "Ostatecznie ratusz zarezerwował na inwestycję 100 tys. zł." ..."Na parkingu zmieści się 10-12 samochodów."
W zasadzie te trzy zdania nie wymagają komentarza ale niekumatym urzędnikom mogę powiedzieć, że obok przy Watykańskiej jest dość spory parking, na którym mieści się znacznie więcej samochodów niż planują - 10(!). Prosty rachunek ekonomiczny: 1 miejsce parkingowe kosztuje 10 tys. zł i zabiera 38 m2 powierzchni przeznaczonej pod zabudowę.
Cisną mi się na usta cytaty z "Misia", które doskonale oddają tę inwestycję:
"Hochwander: Więc moim zdaniem, po co mamy trzy razy przepłacać, jeśli mamy tu faceta i on sobie też zarobi. Teraz tak: słomę załatwiłem spod Koszalina z PGR`u, a do środka można dać. To społecznie, tak że nic nas nie kosztuje, a co ważne - taśmę będę miał z nadwyżek, więc się nakręci filmik i też nas nic nie będzie kosztowało. Także jesteśmy do przodu na tym jakieś sto osiemdziesiąt - dwieście tysięcy.
Miś: Mów, mów, mów...
Hochwander: To już wszystko. Aaaa... Załatwiłem, że misia kupi Muzeum Ludowe w Olsztynku i to będzie ekstra sto pięćdziesiąt tysięcy. No i co?
Miś: Słuchaj! Ty będziesz robił dziadowskie oszczędności na sto - dwieście tysięcy, żeby nas byle łajza z kontroli wzięła za tyłek! Więc wbij sobie w ten twój oszczędny, kierowniczy, filmowy łeb: pieniądze należy zdobywać legalnie, a nie lewymi kombinacjami! Ten twój sznurek z helikoptera może sobie fruwać za ćwierć ceny z twoją żoną, a my, zapamiętaj sobie to, wynajmiemy helikopter na dziesięć godzin za pełną stawkę godzinową od instytucji. "Dziesięć godzin" - słownie.
Hochwander: Ale to jest kilkaset tysięcy!
Miś: Zapłacimy, zapłacimy! Film zrobi na zlecenie instytucja i zapłacimy. Rachunki mam z Cepelii na dwieście osiemdziesiąt tysięcy - zapłacimy. I nie sprzedamy misia żadnemu muzeum nawet Narodowemu za milion!
Hochwander: To znaczy nie chcesz zarobić?
Miś: Powiedz mi po co jest ten miś?
Hochwander: Właśnie, po co?
Miś: Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?
Hochwander: Protokół zniszczenia...
Miś: Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach."

To tyle w radosnych akcentach. Dobranoc drogie dzieci.
n
nieznawca!!!!
parkingi powinny powstawac z kostki azurowej ??? tak to nazywaja taka z dziurami a i tansza jest od kostki pelnej ..
w
wierzący
wybuduje wybuduje wybuduje, przepraszam za pomyłkę.
h
hmm
wierni zjeżdżający co niedziele coraz to większymi autami będą w końcu mieli gdzie zaparkować swoje dupowozy..tak na inwestycje tego typu zawsze znajdzie się kasa no i oczywiście ksiądz jeszcze weźmie "co łaska" za pokropienie tej jakże wielkiej inwestycji :)
W
Wierzący
Miasto wybóbuje parking kościołowi, i jeszcze się z tego cieszą.
x
xxx
... inwestycja 10-lecia w Lublinie.
G
Gienek
Rozporządzenie z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych.
"§ 28.
2. Znak B-36 „zakaz zatrzymywania się” oznacza zakaz zatrzymania pojazdu.
3. Zakaz wyrażony znakiem B-35 lub B-36:
1) dotyczy tej strony drogi, po której znak się znajduje, z wyjątkiem miejsc, gdzie za pomocą znaku do-puszcza się postój lub zatrzymanie,"
Pytanie do prawników i nie tylko. Czy regulacja wyrażona za pomocą tabliczki z napisem "Dotyczy obu stron ulicy" pod znakiem B-36 nie jest zbyt daleko idącą, a nawet stojącą w sprzeczności z rozporządzeniem?.
Wprawdzie § 1. ust. 4 rozporządzenia dopuszcza stosowanie "nietypowych" znaków, ale tylko przypadku gdy "nie może on być wyrażony znakami określonymi w załączniku do niniejszego rozporządzenia".
J
Jaca
Super 10-12 dodatkowych miejsc parkingowych w tamtym miejscu, to już problem parkowania będzie z głowy.
k
kirowca
Na Czubach to potrzebny parking na 1000 - 2000 samochodów
v
verally mako
Niedzielni kierowcy będą mieli gdzie parkować jadąc na mszę do kościoła.
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie