Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na miasteczku powstanie nowy parking UMCS?

MSZ
Porzucony fiat cinquecento od miesięcy blokuje miejsce przy ul. Czwartaków, na terenie administrowanym przez UMCS. Uczelnia obiecała zgłosić ten problem do Straży Miejskiej i poprosić o pomoc w usunięciu zawalidrogi
Porzucony fiat cinquecento od miesięcy blokuje miejsce przy ul. Czwartaków, na terenie administrowanym przez UMCS. Uczelnia obiecała zgłosić ten problem do Straży Miejskiej i poprosić o pomoc w usunięciu zawalidrogi Jacek Babicz
Trzykondygnacyjny parking na blisko 150 aut może stanąć przy skrzyżowaniu ulic Raabego i Akademickiej. Wszystko zależy od decyzji senatu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, który podejmie dziś decyzję w tej sprawie. Nowy obiekt rozwiązałaby problem parkowania na miasteczku akademickim.

- Na naszym terenie prywatny inwestor wybudowałby budynek w zamian za kilkudziesięcioletnią dzierżawę. W ten sposób odzyskałby włożone w pieniądze inwestycje, a parking służby całemu miastu - mówi Anna Guzowska, rzecznik prasowy UMCS.

Obecnie żacy UMCS mogą parkować na ogólnodostępnych parkingach przy ul. Skłodowskiej, ul. Radziszewskiego, ul. Sowińskiego, czy ul. Langiewicza. Na początku września opisaliśmy przypadek porzuconego fiata cinquecento, który blokował jedno z parkingowych miejsc przy ul. Czwartaków. Uczelnia obiecała przyjrzeć się sprawie. - Zgłosimy ten problem do straży miejskiej, bo sami nie mamy narzędzi, aby usunąć pojazd - mówi Paweł Pachuta, kierownik działu obsługi studenta UMCS.

Uniwersytet szlabanami wydzieli też specjalne miejsca parkingowe dla pracowników i żaków UMCS przy akademikach: Ikar, Babilon, Femina i Grześ. - Na przełomie października i listopada zainstalujemy szlabany. Bezpłatne miejsca parkingowe w pierwszej kolejności będą przyznawane mieszkańcom i pracownikom akademików, a gdy jeszcze jakieś zostaną pozostałym pracownikom uczelni. Koszty (ok. 5 zł) będą wiązały się z wyrobieniem karty zbliżeniowej - mówi Pachuta.

Dużą liczbę miejsc parkingowych stracili żacy z Politechniki Lubelskiej. Wszystko przez trwające budowy. Obecnie do dyspozycji mają ok. 380 ogólnodostępnych miejsc parkingowych za Wydziałem Inżynierii Środowiska, Elektroniki i Informatyki, przed stołówką, czy wzdłuż ul. Wapiennej. Problem rozwiąże się w czerwcu 2013 roku, gdy do użytku zostaną oddane nowe budynki wraz z parkingami. - W budowanych obiektach: Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii oraz Wschodnim Innowacyjnym Centrum Architektury znajdzie się 157 miejsc parkingowych - informuje Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy PL.

Z 350 miejsci parkingowych mogą korzystać żacy z Uniwersytetu Przyrodniczego. Ta liczba jeszcze się zwiększy. W czteropoziomowym parkingu przy ul. Głębokiej, który zostanie wybudowany obok Innowacyjnego Centrum Terapii i Patologii Zwierząt zmieści się dodatkowe 400 aut. - Co więcej ok. 70 miejsc parkingowych powstanie przy ul. Akademickiej (miedzy Centrum Kongresowym, a Centrum Sportowo-Rekreacyjnym) - mówi Agnieszka Wasilak z UP.

Studenci z Uniwersytetu Medycznego mają do dyspozycji parking przy hali sportowej przy ul. Chodźki. - Jest tam 147 bezpłatnych miejsc - wylicza Włodzimierz Matysiak, rzecznik prasowy UM.

Straż miejska potwierdza, że w rejonie kampusów uczelni regularnie karze kierowców mandatami. - Interwencje dotyczą głównie nieprawidłowo zaparkowanych aut, które blokowały przejazdy, stały na trawnikach, zakazie, czy przejściach dla pieszych. Za te wykroczenia wystawiamy od kilku do kilkunastu mandatów dziennie - mówi Ryszarda Bańka z biura prasowego Straży Miejskiej.


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski