- Tym razem, wszystkim zainteresowanym włączeniem się w prace nad programem Nocy Kultury, rzucamy wyzwanie określone jednym słowem – miastoczułość. Mamy nadzieję, że pobudzi ono do patrzenia na Lublin z czułością, zarówno w jego wymiarze architektoniczno-urbanistycznym jak i społeczno-kulturowym, do przejawów troski wobec mieszkańców, wobec natury i całego otoczenia – zaprasza dyrektor Nocy Kultury Joanna Wawiórka-Kamieniecka.
Warsztaty Kultury rozpoczęły we wtorek nabór projektów. Mogą się zgłaszać zarówno osoby prywatne jak i przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe czy instytucje. Na przesłanie zgłoszenia jest czas do 10 stycznia 2020.
– W tym roku w otwartym naborze pojawi się nowa ścieżka naboru: mobilność, czyli wydarzenia, które się poruszają, będą chodzić, biegać, maszerować lub jeździć uliczkami Lublina – wyjaśnia Wawiórka-Kamieniecka.
Organizatorzy Nocy Kultury chcą aby autorzy określili co stanie się ze zrealizowanym projektem i wykorzystanymi materiałami po festiwalu.
W tym roku wysoko punktowane będą m.in. inspiracje literackie – Warsztaty Kultury zachęcają do poszukiwań w tym obszarze, szczególnie w prozie Olgi Tokarczuk.
Weryfikacja zgłoszonych projektów potrwa do końca stycznia. Później wnioskodawcy zostaną poinformowani o decyzji organizatorów.
- Najbogatsi Polacy przed 40-tką [RANKING]
- Fotografia za drutem kolczastym. To był wyjątkowy plener
- 857 osób na mecie Drugiej Dychy do Maratonu
- ZwierzoLublin. Psy i koty rządziły w galerii handlowej
- Most na ul. Pawiej w Lublinie. Zobacz zdjęcia z drona
- W Lublinie przybywa restauracji, kawiarni i stołówek
100 Najbogatszych Polaków „Forbesa” 2021