MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oni napędzają lubelski biznes. Poznaliśmy laureatów konkursu o gospodarczą nagrodę prezydenta Lublina. Zobacz zdjęcia

Jakub Sarek
Jakub Sarek
Łukasz Kaczanowski
Łukasz Kaczanowski
Pyramid Games, Spółka inżynierów SIM, POL-INOWEX, Asseco Business Solutions, Stokrotka i Intrograf-Lublin - to laureaci głównych nagród w tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Lublina. W jego ramach przyznano też siedem wyróżnień.

Uroczysta gala XV Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin odbyła się w czwartek (9 listopada) w Targach Lublin.

- To jedna z form wyróżnienia przedsiębiorców, instytutów naukowo-badawczych, innowatorów i wynalazców, którzy stosują najlepsze praktyki w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, wnoszą znaczący wkład w rozwój lubelskiej gospodarki i budują pozytywny wizerunek miasta w Polsce i na świecie - mówi Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Przedsiębiorstwa są nagradzane w pięciu kategoriach. W tym roku w jednej z nich – Młode Firmy - nie wyłoniono głównych laureatów. W gronie wyróżnionych znalazły się Dogtronic i Techni Schools.

W kategorii Obecność na rynku globalnym główną nagrodę zgarnęło POL-INOWEX. Kapituła doceniła spółkę m.in. za działalność na ponad 15 rynkach zewnętrznych oraz budowę silnej, rodzinnej firmy opartej na wiedzy i innowacyjnej technologii. W tej kategorii wyróżnienia powędrowały do MarkARTUR i Zakładów Produkcyjnych Bempresa.

W kategorii Duże Firmy – Lokomotywy Gospodarcze Miasta nagrodą główną uhonorowano Stokrotkę. Jako uzasadnienie podano jej wpływ na lubelski rynek pracy, postrzeganie Lublina na rynku krajowym i międzynarodowym oraz rozpoznawalność marki. Uznanie jury zyskała też działalność charytatywna, ekologiczna oraz pomocowa firmy na terenie Lublina. Voice Contact Center otrzymał natomiast wyróżnienie.

W kategorii Innowacyjność główna nagroda trafiła do Spółki inżynierów SIM za wdrożenie nowatorskiego projektu ComatlQ do zarządzania automatyką i energią w sieciach obiektów rozproszonych w skali europejskiej. Wyróżnieniem w tej kategorii musiała zadowolić się z kolei Spółka Arcus.

W kategorii Przemysły kreatywne laur trafił do zajmującego się tworzeniem gier komputerowych studia Pyramid Games
Wyróżniono zaś MOCNO Studio.

Na gali wręczono również dwie nagrody specjalne: dla lubelskiego oddziału Asseco Business Solutions S.A i Intrografu-Lublin, którego siedziba od 75 lat mieści się w stolicy woj. lubelskiego.

- Przez 15 edycji konkursu nagrodziliśmy i wyróżniliśmy ponad 120 lubelskich firm i instytucji wspierających rozwój gospodarczy naszego miasta. Co roku spotykamy się zarówno z przedstawicielami biznesu od lat budującymi swoją wysoką pozycję na rynku, jak i z młodymi przedsiębiorcami, którzy stosunkowo niedawno zdecydowali się związać gospodarczą przyszłość z Lublinem, a mimo to już wpisali się w jego przestrzeń. Laureaci tegorocznej edycji wydarzenia odznaczają się istotnym wkładem w rozwój gospodarczy i unowocześnianie naszego miasta. Upowszechniają pozytywne wzorce, a także prowadzą działania na rzecz promocji i budowania prestiżu lubelskiej gospodarki. Gratuluję wszystkim laureatom i życzę dalszych sukcesów – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto także XIII Edycji Konkursu na najlepszą pracę dyplomową poświęconą rozwoju gospodarczemu miasta. Przyznano w sumie pięć wyróżnień i nagród pieniężnych. Pierwsze - o wartości 3 tys. zł powędrowało do Marta Piesty z UMCS. Drugie - w wys. 1500 zł - do Filipa Górskiego (Uniwersytet Warszawski) i Anny Marii Łukasik (Politechnika Lubelska). Trzecie - opiewające na 1000 zł - dostał Jakub Lech (Politechnika Lubelska).

Wyróżnienie w formie trzymiesięcznej praktyki absolwenckiej w Urzędzie Miasta Lublin z łącznym świadczeniem pieniężnym w wys. 4 tys. zł przyznano Yelyzavecie Andriushkovej (Politechnika Lubelska) za pracę zatytułowaną.: „Uwarunkowania aktywności zawodowej uchodźczyń z Ukrainy na Lubelszczyźnie”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski