MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostatnia szansa, żeby "złapać deszczówkę". Termin składania wniosków mija za kilka dni

OPRAC.: Anna Chlebus
mat. miasta
Mieszkanki i mieszkańcy Lublina mają już tylko kilka dni na złożenie wniosku do tegorocznej edycji miejskiego Programu ochrony zasobów wodnych „Złap deszczówkę”. Nabór zakończy się w piątek (15 marca) o godz. 15.30.

– Chcemy, aby w tym roku w Lublinie powstało kolejne kilkadziesiąt domowych instalacji do zatrzymywania deszczówki. Przyznawana przez nas dotacja może pokryć do 70 proc. kosztów takich inwestycji. Możliwości jest wiele, od budowy naziemnego lub podziemnego zbiornika, ogrodu deszczowego czy też studni chłonnej, do wdrożenia innego rozwiązania, które będzie odpowiednie dla danego gospodarstwa domowego. Tak pozyskaną wodę można wykorzystać do podlewania ogrodów, mycia samochodów i innych gospodarczych celów. To bardzo ważne w kontekście zmian klimatycznych – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju.

Można liczyć na wsparcie w wysokości do 5 tys. zł na jedną nieruchomość. Rozpatrywanie wniosków będzie się odbywało według kolejności zgłoszeń, do wykorzystania limitu środków finansowych przeznaczonych na ten cel w tym roku, czyli kwoty 100 tys. zł.

Wnioski o udzielenie dotacji można złożyć w sekretariacie Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin przy ul. Zana 38 (VII piętro pokój nr 710). Istnieje również możliwość złożenia wniosków w Biurach Obsługi Mieszkańców UM Lublin przy ulicach: Wieniawskiej 14, Nowy Świat 38, Filaretów 44, Franciszka Kleeberga 12A, Szaserów 13-15, w poniedziałki w godzinach: 7.45-16.45 oraz w pozostałe dni tygodnia (wtorki, środy, czwartki i piątki) w godz. 7.45-15.15. Wniosek można również wysłać za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) Urzędu Miasta Lublin, dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Termin składania wniosków upływa 15 marca o godz. 15.30.

Szczegółowe informacje, formularz wniosku oraz wzór umowy są dostępne na stronie BIP Urzędu Miasta Lublin w zakładce „Ogłoszenia / Konkursy”.

- Program ochrony zasobów wodnych dla Lublina wprowadzony w 2020 roku był jednym z pierwszych w kraju - podkreśla Monika Głazik z biura prasowego ratusza. - Do tej pory w trzech edycjach miasto przyznało dotacje 103 gospodarstwom domowym na łączną kwotę ponad 351 tys. zł. Od początku funkcjonowania programu powstało m.in. 51 zbiorników podziemnych, 92 zbiorniki naziemne i 12 studni chłonnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski