Pewne zwycięstwa siatkarzy Bogdanki Arki Chełm i PZL Leonardo Avii Świdnik w rozgrywkach Tauron 1. Ligi

(Siatkarze Bogdanki Arki Chełm są aktualnie wiceliderem Tauron 1. Ligi)
(Siatkarze Bogdanki Arki Chełm są aktualnie wiceliderem Tauron 1. Ligi) Bogdanka Arka Chełm
Świetnie w rozgrywkach Tauron 1. Ligi spisują się zespoły z Lubelszczyzny. W 9. seri spotkań Bogdanka Arka Chełm pokonała we własnej hali MCKiS Jaworzno 3:0. Z kolei PZL Leonardo Avia wygrała w Świdniku z BKS Visłą Proline Bydgoszcz 3:1.

Chełmianie mieli lekkie problemy tylko w pierwsze partiii, a walka do końca premierowego seta była niezwykle zacięta. O triumfie gospodarzy 25:23 zadecydował skuteczny atak Łukasza Łapczyńskiego.

Kolejna część spotkania zaczęła się także od równej gry obu drużyn, ale dzięki znakomitej grze Kajetana Kulika w polu zagrywki, siatkarzom z Chełma udało się wyjść na prowadzenie 7:4. Potem miejscowi kontynuowali dobrą grę (16:13, 19:13), gromiąc rywali z Jaworzna w tym secie 25:15.

Odsłona numer trzy była podobna do poprzedniej, choć chełmianie odskoczyli dopiero w końcówce (19:16, 21:18.). Ostatecznie chełmski beniaminek wygrał ostatniego seta 25:20 i cały mecz 3:0.

Statuetkę MVP otrzymał Kajetan Kulik, zdobywca 20 punktów dla chełmian.

– Jakość naszej gry nie spada, mimo że w wyjściowej szóstce nie grają wszyscy podstawowi zawodnicy. Mamy wartościowych zmienników i to wszystko nas bardzo cieszy – podkreśla Bartłomiej Rebzda, szkoleniowiec Bogdanki Arki.

Bogdanka Arka Chełm – MCKiS Jaworzno 3:0 (25:23, 25:15, 25:20)
Arka: Marcyniak 3, Rusin 9, Nowak 5, Gonciarz, Kulik 20, Łapszyński 17, Sas (libero) oraz Magnuszewski 1, Miszczuk. Trener: Bartłomiej Rebzda

Z trzech oczek cieszyli się także siatkarze PZL Leonardo, którzy przed sobotnią potyczką mieli z bydgoszczanami bilans 0:9. Podopieczni trenera Jakuba Guza w końcu znaleźli receptę na ekipę znad Brdy, wygrywając 3:1,

Świdniczanie dwa sety rozstrzygnęli na przewagi, natomiast w secie numer trzy byli górą do 17. Jedynie drugi set padł łupem gości.

– Chciałbym podziękować naszym najlepszym kibicom, gdyż bez wątpienia to nasz siódmy zawodnik. Był to bardzo ciężki mecz, w którym było wiele wzlotów i upadków. Pokazaliśmy jednak charakter, wolę walki i cieszymy się z trzech punktów – mówi Mateusz Łysikowski, zdoywca nagrody MVP.

PZL Leonardo Avia Świdnik – BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:1 (26:24, 15:25, 25:17, 26:24)
Avia: Piwowarczyk 7, Pigłowski 1, Obermeler 3, Ociepski 11, Wierzbicki 19, Ptaszyński 2, Kuś (libero) oraz Łysikowski 14, Matula, Krawczyk, Czerwiński 2, Połyński. Trener: Jakub Guz