MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pikarki ręczne MKS-u Lublin zdobyły srebrne medale mistrzostw Polski juniorek młodszych. Zobacz zdjęcia

(Szczypiornistki MKS-u Lublin sięgnęły w hali Globus po tytuł wicemistrzyń Polski juniorek młodszych) Wojciech Szubartowski
Piłkarki ręczne MKS-u Lublin zdobyły srebrne medale mistrzostw Polski juniorek młodszych. Podopieczne trenera Wojciecha Bracława w finałowym starciu przegrały z UKPR Agrykolą Warszawa 28:35.

Biało-zielone znalazły się w gronie czterech najlepszych drużyn juniorek młodszych w kraju, po tym, jak przebojem przedarły się przez turnieje poprzednich etapów rywalizacji na szczeblu centralnym. Działacze klubu postarali się, aby turniej "Final Four" i walka o medale odbyła się w domu lubelskiej piłki ręcznej, hali Globus.

W piątkowym półfinale MKS pewnie rozprawił się z gdyniankami 34:26 i pełen nadziei czekał na sobotni finał z Agrykolą. Ten nie poszedł jednak po myśli lublinianek. Team ze stolicy praktycznie przez cały mecz kontrolował wydarzenia na boisku, sięgając zasłużenie po mistrzostwo kraju w tej kategorii wiekowej.

– Agrykola to bardzo dobry zespół, o którym sporo się w Polsce mówi. Uchodzi za pretendenta do triumfu w w całym turnieju – zaznaczał przed finałem Wojciech Bracław, szkoleniowiec MKS-u.

Warszawianki w 7. minucie odskoczyły na 5:1, aby po kwadransie gry prowadzić 11:6. Sygnał do odrabiania strat dała wówczas Laura Puchacz, zdobywając dwa gole z rzędu dla gospodyń (8:11). Agrykola odpowiadała jednak kolejnymi trafieniami.

Miejscowe goniły rywalki i na pięć minut przed zakończeniem premierowej odsłony, gdy bramkę rzuciła Inga Trochimczyk, MKS przegrywał tylko 12:14. Na przerwę zespoły zeszły ostatecznie przy wyniku 17:13 dla stołecznego teamu.

Warszawianki w drugą część meczu weszły z impetem. W 32. minucie były na plus sześć (19:13), aby za chwilę wygrywać już 22:15. MKS nie poddawał się i w 40. minucie wciąż miał nadzieję na końcowy triumf (20:24). Przeciwniczki nie pozwalały jednak zmniejszyć strat (22:27, 26:30), wygrywając pewnie 35:28.

Wcześniej w konfrontacji o brąz, Korona Handball pokonała SPR Gdynię 27:22 i dzięki temu kieleckie szczypiornistki stanęły na najniższym stopniu podium turnieju w "Kozim Grodzie".

Królową strzelczyń turnieju w hali Globus została Anika Grużewska z Agrykoli, zdobywczyni 19 bramek w dwóch starciach. O jedno trafienie mniej zaliczyła na swoim koncie rozgrywająca MKS-u, Laura Puchacz, córka Izabeli Puchacz, legendy lubelskiego szczypiorniaka.