Piłka nożna: Motor Lublin przegrał z ostatnim zespołem tabeli

Piłkarze Motoru Lublin nie będą miło wspominać sobotniej wyprawy do Nowego Dworu Mazowieckiego. Podopieczni Przemysława Delmanowicza przegrali ze Świtem 0:1 (0:0). a przed nimi ciężkie mecze z zespołami z czołówki drugoligowej tabeli. Już w środę żółto-biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Pelikanem Łowicz, a trzy dni później podejmą Wisłę Płock.

Motor Lublin w ostatniej kolejce odniósł pierwsze wiosenne zwycięstwo pokonując Pogoń Siedlce 2:1. Podopieczni Przemysława Delmanowicza chcieli pójść za ciosem, a rywal wydawał się najłatwiejszy z możliwych. Świt Nowy Dwór zajmuje ostatnie osiemnaste miejsce w drugoligowej tabeli, ale trener żółto-biało-niebieskich przestrzegał przed lekceważeniem przeciwnika. Dla zespołu z Mazowsza mecz z lublinianami był meczem ostatniej szansy. Tylko zwycięstwo sprawiłoby, że gospodarze mogliby jeszcze liczyć na utrzymanie się w lidze. Ale Motor także walczy o to, żeby nie spaść niżej, więc zapowiadała się ciekawa walka.

Pierwsze minuty należały do miejscowych, którzy ruszyli do ataków. Ale w miarę upływu czasu spotkanie stało się wyrównane, a nawet optyczną przewagę mieli goście. Niezłą okazję miał Michał Ciarkowski, ale jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany przez jednego z obrońców. Następne minuty to typowa walka o punkty, praktycznie bez żadnych szans na strzelenie gola.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego uderzenia Ciarkowskiego. Niestety chwila dekoncentracji kosztowała lublinian gola. W 53 min Przemysław Szabat strzałem po długim rogu pokonał Tomasza Ptaka. Za chwilę Szabat mógł podwyższyć prowadzenie, ale tym razem bramkarz Motoru dobrze interweniował. Lublinianie próbowali odrobić straty, ale miejscowi dobrze się bronili.

Końcówka meczu to szturm żółto-biało-niebieskich, ale dobrze między słupkami gospodarzy spisywał się Michał Bigajski. Gospodarze powinni prowadzić wyżej, lecz dwie wyborne sytuacje zmarnował Karol Ziąbski. W ostatnich 10 minutach Świt musiał grać bez George Enowa, która został ukarany żółtą kartką. A, że miał już wcześniej żółtko na koncie, Motor grał z przewagą jednego zawodnika. Niestety nie zdołał tego wykorzystać.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Motor Lublin 1:0 (0:0)

Bramka: Szabat 53
Świt: Bigajski - Sosnowski, Krzymiński, Drwęcki , Kamiński - Szczepański (84 Świderski), Obem (70 Melon), Enow, Szabat - Zawiska, Ziąbski (89 Grzelak). Trener: Mateusz Miłoszewski
Motor: Ptak - Falisiewicz, Karwan, Dawid Ptaszyński, Klepczarek - Ciarkowski, Kursa, Kądzior, Horodeński (46 Bronowicki) - Migalewski (66 Szpak), Jovanović (72 Romańczuk). Trener: Przemysław Delmanowicz
Żółte kartki: Ptaszyński, Ciarkowski - Drwęcki, Enow
Czerwona kartka: Enow 80 za drugą żółtą