Piłka nożna: Sławin Lublin przegrał z Granietm Bychawa 2:5

Aż siedem goli zobaczyli kibice Sławinu Lublin w starciu ich zespołu z Granitem Bychawa. Jednak miny mieli nietęgie, ponieważ ich pupile wysoko przegrali 2:5/

- Dopóki nie straciliśmy pierwszej bramki, toczyliśmy wyrównany bój. Zarówno my, jak i goście mieliśmy sytuacje do otwarcia wyniku spotkania - mówi Jacek Hołysz, trener Sławinu, beniaminka lubelskiej klasy okręgowej.- W moim zespole dogodną okazję miał Piotr Chojnacki.

I nagle zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Gra Sławinu kompletnie się załamała, a goście w ciągu 18 minut aż cztery razy skierowali piłkę do lubelskiej siatki.

Strzelaninę zaczął Kamil Nakonieczny, potem gola zdobył Sylwester Lis, a na koniec dwa trafienia dołożył grający trener Granitu Jarosław Stępień. Po 45 minutach gospodarze przegrywali aż 0:4. - Popełnialiśmy fatalne błędy w obronie - wyjawia Hołysz.

Kto myślał, że jest już po meczu, był w błędzie. W 50 min gola strzelił pozyskany przed sezonem z Vrotcovii (klub na rok postanowił się wycofać z rozgrywek A-klasy - red.) Marcin Sitko, a kilkadziesiąt sekund później Artur Arent dał cień nadziei, że jeszcze nie wszystko stracone. - I mogliśmy nawet doprowadzić do wyniku 3:4, ale zabrakło troszkę szczęścia. Granit był jednak lepszy - kończy Hołysz.

Końcowy wynik spotkania, po błędzie obrońców gospodarzy, ustalił Paweł Myśliwiecki.

Lubelska klasa okręgowa
Wyniki 2. kolejki

Pogoń 07 - Iskra 1:2, Tajfun - Niemce 2:1, Sławin - Granit 2:5, Dąbrowica - Cisy 7:1, POM Iskra - Piaskovia 0:1, Hetman - Powiślak 0:1, Czarni - Polesie 0:1, Wisła - Unia 2:1.
16. Cisy Nałęczów 2 0 4-12
25-26 sierpnia: Granit - POM Iskra, Polesie - Pogoń 07, Niemce - Dąbrowica, Unia - Sławin, Iskra - Wisła, Powiślak - Czarni, Cisy - Hetman, Piaskovia - Tajfun.