Piłka nożna: Wisła Puławy pokonała w meczu kontrolnym Stal Mielec

archwium
Piłkarze drugoligowej Wisły Puławy w meczu towarzyskim rozegranym w Krasnobrodzie, pokonali swojego ligowego rywala Stal Mielec 5:0. Dwa gole strzelił Jarosław Niezgoda, a po jednym trafieniu dołożyli Konrad Szczotka, Dawid Pożak i Konrad Nowak.

Bohdan Bławacki, trener Wisły przyglądał się grze kilku nowych zawodników. Na boisku pojawili się m.in Przemysław Pyrdek, Bartosz Tetych, Szymon Wiejak, Patryk Słotwiński, Przemysław Kanarek i Sebastian Głaz. Zabrakło kontuzjowanego Michała Zubera. Wszyscy testowani zawodnicy pokazali się z niezłej strony i mają duże szanse na angaż w Dumie Powiśla.

Sparing zaczął się znakomicie dla Wisły, która już w 3 minucie objęła prowadzenie po celnym strzale z rzutu karnego autorstwa Szczotki. Później dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Niezgoda. Po zmianie stron, puławianie wciąż przeważali, co udokumentowali golami Pożaka i Nowaka.

W sobotę, biało-niebiescy mieli rozegrać dwa mecze kontrolne z Tomasovią i Sokołem Sieniawa. Jednak potyczka z zespołem z Tomaszowa Lubelskiego stoi pod znakiem zapytania, ponieważ ze względów osobistych z funkcji trenera zrezygnował zatrudniony kilka dni wcześniej Waldemar Wiater.

Wisła Puławy – Stal Mielec 5:0 (3:0)
Bramki: Szczotka 3 z rzutu karnego, Niezgoda 37, 43, Pożak 55, Nowak 77
Wisła: Penkowec (46 Otczenaszenko) – Lisiecki (46 Kanarek), Budzyński (46 Pielach), Gusočenko (60 Jaroszek), Litwiniuk (60 Tetych) – Charzewski (55 Sedlewski), Wiejak (46 Słotwiński), Szczotka (60 Pyrdek), Maksymiuk (46 Głaz), Pożak (60 Wrzesiński) – Niezgoda (46 Konrad Nowak)
Stal (I połowa): Libera – Sulewski, Zięba, Carlos, Duda – Bożek, Żubrowski, Bartosz Nowak, Radulj (20 Ślęzak), Papka – Łętocha. Stal (II połowa): Libera – Sulewski, Herda, Carlos, Duda – Żegleń, Ślęzak, Płatek, Marciniec, Urbaniak – Smolarczyk